MPK szkoli kolejnych motorniczych

Już niebawem pracę w MPK Wrocław rozpocznie setny uczestnik kursu dla przyszłych motorniczych, organizowanego przez miejskiego przewoźnika. W szkoleniu, rozpoczętym w lutym, bierze udział 18 osób. Po zdanym egzaminie czeka na nich praca za sterami wrocławskich tramwajów.


– Prowadzimy szkolenia od grudnia 2013 r. Wyszkoliliśmy już 99 osób, z czego 95 podjęło zatrudnienie w MPK Wrocław – komentuje Liliana Rabczyńska, kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju.

Ruszyła też kolejna rekrutacja kandydatów do udziału w VIII kursie na motorniczych, organizowanym przez wrocławskiego przewoźnika. Osób zainteresowanych udziałem w poprzednich szkoleniach było ponad 800. Ale żeby rozpocząć naukę jazdy tramwajem, trzeba spełnić kilka wymagań (m.in. posiadać prawo jazdy kategorii B i znać topografię Wrocławia) oraz przejść proces rekrutacji, składający się z testów wiedzy w zakresie przepisów ruchu drogowego i znajomości miasta  oraz rozmów kwalifikacyjnych. 

Czytaj więcej: Tak się szkolą motorniczowie we Wrocławiu

Jednym z obecnych kursantów jest pan Arkadiusz Rugała, który wcześniej był taksówkarzem. – Zdecydowałem się na zmianę pracy, bo MPK to stabilna firma, która gwarantuje mi  stałą pensję co miesiąc. Polecali mi ją moi znajomi, pracujący jako kierowcy i motorniczowie. Rekrutację przeszedłem bez problemu. Jeżdżąc taksówką, musiałem dobrze znać miasto, więc najłatwiejszy dla mnie był test na znajomość topografii miasta. Trochę bardziej stresowałem się przed rozmową kwalifikacyjną, ale udało się i dostałem się na kurs. Do tej pory wyjeździłem 18 godzin. Na początku trochę brakowało mi kierownicy, ale już się przyzwyczaiłem i przyznaję, że jazda tramwajem bardzo mi się podoba – opowiada. 
 

Szkolenie przyszłych motorniczych trwa  ok. 3-4 miesięcy i obejmuje zajęcia teoretycznie i praktyczne. Jeśli jesteś dobrym kierowcą, świetnie znasz Wrocław i łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi, zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi rekrutacji i kursu na stronie www.pasazer.mpk.wroc.pl (zakładka „Aktualności” i „Praca w MPK”).

Zgłoś uwagę