MPK likwiduje śmietniki w pojazdach

MPK usuwa śmietniki, które były zainstalowane w tramwajach i autobusach. Takie zalecenie dali eksperci od bezpieczeństwa. 

  • fot.MPK Wrocław


 - Na pewno zauważyliście, że już od jakiegoś czasu śmietniczki w naszych pojazdach są systematycznie usuwane. Dlaczego? Po co? Spieszymy z odpowiedzią. Do takiego ruchu skłoniła nas troska o Wasze bezpieczeństwo. Specjaliści zasugerowali nam, że usunięcie śmietniczek zmniejszy ryzyko pozostawienia niebezpiecznych przedmiotów w pojazdach - czytamy na profilu MPK na Facebooku. 

Dodatkowo umieszczanie w śmietniczkach odpadków takich jak butelki, czy puszki powoduje, że są one szybko zapełniane i nie spełniają swojej roli. Do tego przykry zapach, który pojawia się gdy do kosza trafiają resztki jedzenia. Dlatego zdecydowaliśmy, że czas pożegnać się ze śmietniczkami w pojazdach MPK. To rozwiązanie mamy już przetestowane - zauważyliscie, że w pesach i moderusach nigdy ich nie było? Jesteśmy już w końcowej fazie procesu usuwania śmietniczek z pozostałych pojazdów. Za to kosze na śmieci na przystankach na pewno zostaną na swoim miejscu i będą Wam dobrze służyć - piszą administratorzy profilu MPK Wrocław. 


Zgłoś uwagę