MPK apeluje o szczepionki dla pracowników

Wrocławskie MPK chce zaszczepić przeciw COVID-19 swoich pracowników, szczególnie kierowców i motorniczych, którzy każdego dnia mają do czynienia z setkami pasażerów. Preparatów jednak brakuje.

  • Szczepienia przeciw COVID-19. Apel MPK do rządu /fot. Janusz Krzeszowski

    Szczepienia przeciw COVID-19. Apel MPK do rządu /fot. Janusz Krzeszowski


– MPK Wrocław jest gotowe do przeprowadzenia szczepień pracowniczych. Mamy prawie 700 chętnych osób, w dużej mierze kierowców i motorniczych. Mamy podpisaną umowę z profesjonalnym podmiotem medycznym i wyznaczone miejsce do przeprowadzenia szczepień. Brakuje jednak szczepionek – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Czytaj: Otwarcie szkół, galerii handlowych, muzeów i restauracji – w maju luzowanie obostrzeń

I jednocześnie apeluje: – Mam głęboką nadzieję, że zapowiedzi rządu, w szczególności pana ministra Dworczyka, dotyczące chęci przeprowadzenia szczepień w zakładach pracy, były deklaracją gotowości, a nie tylko medialnym hasłem. Przypomnę, że nasi prowadzący każdego dnia stykają się nawet z kilkuset osobami. Są może nie na pierwszej, ale na drugiej linii frontu. Dlatego też apeluję do rządu o szybką i pilną dostawę szczepionek dla naszych pracowników. Ten apel ma dziś szczególne znaczenie. Tego dnia pożegnaliśmy na cmentarzu jednego z naszych pracowników, który zmarł na COVID-19.

Dostawę szczepionek, z której mogłoby skorzystać MPK Wrocław zapowiedziano na przełom maja i czerwca. MPK liczy, że uda się zdobyć je szybciej.Zgłoś uwagę