Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Ministerstwo sportu i PKOl pomogą w organizacji The World Games 2017

Porozumienie o współpracy przy organizacji 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 podpisali w czwartek w Warszawie prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, minister sportu Andrzej Biernat i prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

  • The World Games 2017

    Ministerstwo sportu i PKOl pomogą w organizacji The World Games 2017

  • The World Games 2017

    Ministerstwo sportu i PKOl pomogą w organizacji The World Games 2017

  • The World Games 2017

    Ministerstwo sportu i PKOl pomogą w organizacji The World Games 2017

  • Ministerstwo sportu i PKOl pomogą w organizacji The World Games 2017


Porozumienie, które zostało podpisane w Warszawie, to początek współpracy pomiędzy gminą Wrocław, ministerstwem sportu oraz PKOl i zakłada, że ministerstwo oraz PKOl obejmą imprezę swoim patronatem.

– The World Games to największa międzynarodowa impreza w ostatnim dwudziestoleciu wydarzeń sportowych Polski. Musimy zebrać wszystkie siły i dołożyć wszelkich starań, by to wydarzenie, podobnie jak dotychczasowe imprezy, które odbywały się w naszym kraju np. UEFA EURO 2012 czy mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn, było naszą wizytówką. The World Games zaufał Polsce, zaufał Wrocławiowi, a znając prezydenta Wrocławia wierzę, że wszystko bardzo dobrze się uda – podkreślił minister sportu Andrzej Biernat. 

Z kolei prezes PKOl Andrzej Kraśnicki zapewnił, że wspólnymi siłami przygotowana zostanie impreza na najwyższym poziomie. – Zapewniamy także, że dołożymy wszelkich starań, aby polskie reprezentacje na The World Games mogły się do nich jak najlepiej przygotować, a później dobrze na nich wypaść – powiedział prezes.

W dłuższej perspektywie współdziałanie PKOl z gminą Wrocław obejmować będzie takie obszary jak rozwój sportu, upowszechnianie zasad olimpizmu czy promocja Polski i Wrocławia, jako gospodarza nadchodzącej imprezy. 

Porozumienie z ministerstwem sportu dotyczy natomiast sfer związanych z infrastrukturą, organizacją, przygotowaniem polskiej reprezentacji, propagowaniem kultury fizycznej oraz promocją kraju i miasta gospodarza. Ponadto w celach promocyjnych strony będą mogły korzystać ze swoich logotypów.

- W Polsce zmienia się charakter podejścia do sportu. Coraz więcej osób uprawia zróżnicowane dziedziny sportu. Dlatego dzięki The World Games będziemy mogli wpisać się w ten trend. Dzięki wsparciu ministerstwa sportu uda się polepszyć stan infrastruktury np. basenu przy ul. Wejherowskiej oraz Stadionu Olimpijskiego, które po The World Games będą służyć mieszkańcom – powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. 

W efekcie czwartkowych uzgodnień stolica Dolnego Śląska otrzymuje więc oficjalne wsparcie centralnych instytucji, bezpośrednio zainteresowanych The World Games 2017. To także kolejny etap w przygotowaniach do tego wydarzenia.

micZgłoś uwagę