Miasto szykuje się na przyjazd studentów

Policja na newralgicznych skrzyżowaniach, załoga centrum ITS w pełnej gotowości, dodatkowe punkty obsługi Urbancard oraz kampania informacyjna zachęcają do podróżowaniu komunikacją miejska. Wrocław gotowy na przyjazd studentów. 


Jak utrzymać drożne ulice i zapewnić bezpieczeństwo przy wzmożonym ruchu? Nad tym zastanawiali się inżynierowie ruchu i policjanci na spotkaniu u wiceprezydenta Wojciecha Adamskiego.

 – Z praktyki wiemy, że w te pierwsze dni października ruch na ulicach miasta jest mocno wzmożony. Chcemy podjąć takie działania, które ulżą kierowcom i maksymalnie, jak to możliwe, upłynnią ruch – mówi Wojciech Adamski.

Dlatego od poniedziałku (3 października) do końca pierwszego tygodnia października na najważniejszych skrzyżowaniach Wrocławia pojawią się policjanci. Już ich sama obecność ma wyeliminować np. uciążliwe blokowanie skrzyżowań przez kierowców, ale będą też przygotowani do kierowania ruchem.
 – Jesteśmy w kontakcie z dyspozytorami systemu ITS. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie można wyłączyć sygnalizację i kierować ruchem ręcznie, aż do upłynnienia ruchu – mówią policjanci.

Mundurowi mają obstawiać:

  • plac Jana Pawła II
  • plac Legionów
  • plac Dominikański (Oławska, Skargi, Bł. Czesława)
  • plac Wróblewskiego
  • plac Kromera
  • ul. Dubois/ul. Pomorska
  • rondo Ronalda Reagana 

Oprócz tego, w pierwszych dniach października w centrum sterowania ruchem ITS nastąpi pełna mobilizacja, a załoga będzie w pełnej obsadzie. Inżynierowie ruchu mają na bieżąco monitorować sytuację i ekspresowo reagować w porozumieniu z policją, np. na kolizje i wypadki.

Na ulicach zobaczymy też więcej patroli nadzoru ruchu MPK Wrocław, to ludzie którzy zajmują się płynnością kursowania komunikacji miejskiej.

Na najazd studentów przygotowało się także wrocławskie MPK. Zorganizowało kampanię informacyjną z praktycznymi poradami: jak poruszać się po mieście wrocławska komunikacją miejską, jak kupować bilety itp.

 – Nasz poradnik zostanie udostępniony na naszych profilach w social mediach, na stronach internetowych uczelni i będzie reklamowany na darmowych drukarkach firmy Zeccer, które ustawione są na wrocławskich uczelniach, i z których masowo korzystają studenci – wyjaśnia Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK.

Pobierz poradnik o komunikacji miejskiej PDF

Studenci będą mieli także więcej miejsc, gdzie mogą aktywować Urbancard. Oprócz Biur Obsługi Pasażera przy ul. Grabiszyńskiej i Prusa dodatkowy punkt, gdzie będzie można nabić elektronicznych bilet na legitymacje studencką uruchomiono przy ul. Bujwida 25, łącznik między akademikiem Kredka i Ołówek.

Czytaj więcej – Inauguracja roku akademickiego we Wrocławiu Zgłoś uwagę