Mariusz Pawelec na dłużej w Śląsku

Podstawowy obrońca Śląska Wrocław Mariusz Pawelec podpisał z klubem nowy, 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.


Sam zainteresowany nie krył radości i na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej podkreślał przywiązanie do barw Śląska.

– Jestem ogromnie szczęśliwy, że będę mógł reprezentować wielki klub, zakładać koszulkę Śląska. Wrocław jest dla mnie miastem szczególnym. Urodziło się tutaj dwóch moich synów. Odnosiliśmy wielkie sukcesy i jeśli chodzi o przedłużenie kontraktu, nie miałem chwili zawahania – zaznaczył na wstępie popularny „Mario”. Zapytany o najlepsze wspomnienia ze swojego pobytu w stolicy Dolnego Śląska przywołuje mecz z Wisłą Kraków, po którym „Wojskowi” zdobyli mistrzostwo Polski w 2012 roku.  

Zawodnika chwalił obecny na konferencji dyrektor sportowy klubu Wojciech Błoński – Mariusz jest przykładem zawodnika, który wie, co nosi w swoim sercu – herb Śląska. Kocha ten klub tak samo, jak ludzie z Wrocławia. Fajnie, że taki człowiek przyjechał do nas osiem lat temu i mówi wprost, że to jego klub. W Śląsku muszą grać ludzie właśnie z taką tożsamością.

Pawelec dotychczas rozegrał w zielonej koszulce 224 mecze w trakcie których strzelił jednego gola. Zadebiutował 16 sierpnia 2008 roku. Przedłużenie kontraktu z obrońcą jest kolejnym krokiem do nadania kształtu kadrze zespołu w nadchodzącym sezonie. Kilka dni wcześniej swoją umowę ze Śląskiem prolongował Peter Grajciar. To kolejna znakomita wiadomość dla fanów wrocławskiej drużyny, ponieważ Słowak był jednym z najjaśniejszych punktów drużyny, która miała znakomitą końcówkę sezonu.

Oprócz przedłużania kontraktów klub pracuje także nad transferami „z” i „do” zespołu. Jak dotychczas z WKS-em pożegnali się Tom Hateley i Tomasz Hołota. Ciągle niewyjaśniona jest sytuacja Roberta Picha i Bence Mervo, którzy byli jedynie wypożyczeni do Śląska. Wśród potencjalnych wzmocnień najczęściej pojawiają się nazwiska Michała Masłowskiego z Legii Warszawa, Dominika Furmana czy Radosława Majewskiego, który rozwiązał swój kontrakt w Grecji i jest dostępny do wzięcia „za darmo”. Najbliżej realizacji wydaje się jednak wypożyczenie z Jagiellonii Białystok Portugalczyka Alvarinho. Na transfer skrzydłowego pozytywnie nastawiony jest trener Mariusz Rumak, który miał okazję współpracować z tym zawodnikiem jeszcze gdy prowadził Zawiszę Bydgoszcz.

Zgłoś uwagę