„Poziomy znaczeń” Marceliny Groń

Food Art Gallery, wrocławska restauracja aspirująca do klasy fine dining, jest pierwszą w Polsce, w której działa również galeria sztuki współczesnej, gdzie swoje prace prezentują zarówno uznani, jak i młodzi twórcy. Teraz kolej na wrocławiankę Marcelinę Groń.

  • Wystawa prac Marceliny Groń w Food Art Gallery

    Wystawa prac Marceliny Groń w Food Art Gallery


Jak mówią prowadzący to restauracyjne-artystyczne przedsięwzięcie, wystawy w Food Art Gallery zmieniają się tak samo regularnie, jak wykwintne menu lokalu. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki udostępnieniu wnętrz na prezentację ciekawej sztuki, mogą zaistnieć i być wspierane zwłaszcza lokalne talenty.

Marcelina Groń przy pracy

Poprzednie ekspozycje pokazały, że i ich przedmiot ma nie byle jaką artystyczną wartość, i że zainteresowanie nim jest niemałe. Galeria w restauracji na wrocławskiej marinie jest bowiem także po to, by umożliwić wszystkim chętnym kupno dzieła, które chcieliby mieć.

Marcelnia Groń, Transfiguracja (akryl na płótnie)

Tym razem galeria przedstawia i promuje młodą wrocławską artystkę Marcelinę Groń, organizując wystawę jej twórczości pt. „Poziomy znaczeń”.

Marcelina Groń jest rodowitą wrocławianką. W 2014 r. obroniła dyplom na kierunku Malarstwo w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Teraz jest też  doktorantką na tej uczelni, na wydziale Malarstwa i Rzeźby. Artystka studiowała również (2011-2012) na mediolańskiej Academii di Belle Arti di Brera, jest stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.

Marcelina Groń, Wyspa (akryl na płótnie)

W swoich obrazach Marcelina Groń łączy elementy klasycznego malarstwa ze współczesną sztuką miejską. Istotną rolę w jej twórczości odgrywają znaki, niosące ze sobą zaszyfrowany przekaz, które nadają obrazom bardziej „personalny” charakter. Realistyczne formy w połączeniu z ekspresyjnym sposobem malowania i żywymi kolorami tworzą zapis myśli przedstawionych na płótnach postaci. Natomiast znajdowanie związków między symbolicznymi odwołaniami zaszyfrowanymi w dziełach artystki otwiera oczy na bogaty świat ukrytych znaczeń i aluzji. Umożliwia widzowi wyjście poza granice materii twórczej, zagłębienie się w otchłań ludzkiej psychiki.

Marcelina Groń, Przejście (akryl na płótnie)

To wszystko jest do sprawdzenia już od 1 września w Food Art Gallery. Prace autorki będzie można tam oglądać do 30 listopada br.

 fot. archiwum M. Groń, organizatorzy

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Wystawa: „Poziomy Znaczeń” w Food Art Gallery

Wystawa: „Poziomy Znaczeń” w Food Art Gallery

Wernisaż / Wystawa
Termin 1 września 2015 00:00

Miejsce Food Art Gallery

Zobacz
Zgłoś uwagę