„Leningrad” po raz pierwszy w plenerze – na 10-lecie

Kultowa rockowa balanga w maju opuszcza mury Impartu. Solidna dawka energetycznych dźwięków z Sankt Petersburga po raz pierwszy w swojej historii zostanie zagrana na specjalnej, podwórkowej scenie – zapowiada się wypełnione potężną dawką rocka i czarnego humoru muzyczne szaleństwo w plenerze. Warto sprawdzić – 23 i 24 maja br.

  • Tomasz Mars i Mariusz Kiljan w „Leningradzie”, fot. M. Jędrzejczak

    Tomasz Mars i Mariusz Kiljan w „Leningradzie”, fot. M. Jędrzejczak


Strefa Kultury Wrocław zaprasza na „Noc w Leningradzie” – dwukrotnie na plenerowej scenie przed Impartem przedstawienie w reż. Łukasz Czuja obejrzymy kultowy już we Wrocławiu „Leningrad” z głównymi rolami Mariusza Kilijana i Tomasza Marsa i udziałem bardzo istotnych w scenicznej fabule instrumentalistów.

Są jeszcze bilety na to wydarzenie.

„Noc w Leningradzie

„Noc w Leningradzie" - X-lecie kultowego spektaklu w plenerze

Spektakl / W plenerze
Termin od 23 maja 2019 do 24 maja 2019

Miejsce Impart

Zobacz

– W twórczości Leningradu i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nieograniczonej artystycznej anarchii – mówi Łukasz Czuj, reżyser spektaklu.

– Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji Leningrad jest niezwykle popularny, jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływów Kazika i Kultu w Polsce – dodaje reżyser.Zgłoś uwagę