wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wystawa malarstwa w Famie na Psim Polu

#f(zero)f – to nie tajny kod, a nazwa koła naukowego studentów Akademii Sztuk Pięknych, którzy przygotowali w Famie na Psim Polu wystawę. Jej tematem jest kolor, o którym drukarze mówią: „C:0, M:1, Y:0, K:0”, graficy komputerowi: „R:255, G:0, B:255”, programiści: „f0f”, a zwykli śmiertelnicy: magenta, różowy, fuksjowy lub ewentualnie różowo-fioletowy.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

W Famie od kilkunastu dni jest – różowo. Trochę z powodu wielkiego serca wyklejonego z karteczek post-in w oknie, a trochę z powodu wystawy prac studentów z koła naukowego #f(zero)f na Akademii Sztuk Pięknych.

– Obrazy, które prezentujemy, powstawały w rożnym czasie i z różnego powodu. Nie wszystkie związane są z miłością. Łączy je za to zastosowanie szerokiej palety odcieni magenty – wyjaśnia Katarzyna Tyszkiewicz, studentka II roku malarstwa na ASP i przewodnicząca koła naukowego #f(zero)f.

Różowo-walentynkowa aura Famy

F0f (lub f00f) to magenta zapisana w systemie HEX. Stosują go programiści komputerowi. Artyści malarze nie są aż tak precyzyjni. Pigmentacja farb zależy od wizji producenta, więc f0f może mieć rozpiętość kolorów od jasnego różu (farby Renesans) do głębokiego, ciepłego fioletu (farby Winsor & Newton).

Studenci ASP choć nazwą nawiązują do kodu komputerowego (wskazując na swoje nowoczesne myślenie o sztuce), to malują jednak tradycyjnymi farbami. I to jak! Zobacz na zdjęciach:

Wystawa za wystawą

– Jako koło naukowe działamy dość prężnie. Spotykamy się na wspólnym malowaniu w pracowni 207 lub w plenerze, dużo rozmawiamy, poznajemy się. Organizujemy wystawy. Ta w Famie jest naszą trzecią wystawą – mówi Katarzyna Tyszkiewicz.

Podczas gdy w Famie wisi „Magenta 2.0” – można ją oglądać do 29 lutego – studenci intensywnie pracują nad nową wystawą. Tematem będzie nocne życie we Wrocławiu.

W wystawie udział biorą: 

Roksana Baraniak, Olga Chlastacz, Julia Dudek, Katarzyna Gładyś, Małgosia Góral, Idzi Grzegorzewski, Julia Harbaruk, Michalina Kraucewicz, Alena Liavontsyeva, Zuzanna Makowska, Julia Mościchowska, Alicja Niedbalska, Szymon Pikusa, Julia Rajtor, Pola Szkwarek, Kasia Tyszkiewicz, Maja Wilman.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl