wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Program Wydawniczy 2019. Nabór od 29 lipca
Do 9 sierpnia można składać wnioski o wydanie książki lub czasopisma w dodatkowym naborze w Strefie Kultury Wrocław www.wroclaw.pl
Do 9 sierpnia można składać wnioski o wydanie książki lub czasopisma w dodatkowym naborze w Strefie Kultury Wrocław

Niewielkie wydawnictwa mają mniejszą siłę przebicia i finansowanie, dlatego właśnie do nich adresowany jest Wrocławski Program Wydawniczy. Dzięki wsparciu ze środków Miasta Wrocławia można wydać ambitną książkę lub czasopismo. W tym roku dodatkowy nabór (związku z niewykorzystaniem całości budżetu przeznaczonego na realizację Programu w roku 2019) potrwa od 29 lipca do 9 sierpnia.

Reklama

Wsparcie dla niekomercyjnych projektów

Wrocławski Program Wydawniczy to pomysł Strefy Kultury Wrocław (przejęty po Europejskiej Stolicy Kultury 2016), a jego założeniem jest wspieranie wydawania książek i czasopism poświęconych kulturze i, koniecznie, Wrocławiowi lub Dolnemu Śląsku. Tych, dla których nie ma miejsca na komercyjnym rynku wydawniczym.

Aby dostać dofinansowanie z budżetu Miasta Wrocławia książka musi być z zakresu literatury nauk humanistycznych w języku polskim, literatury pięknej w języku polskim, lub literatury zagranicznej w tłumaczeniu na język polski.

Książka albo czasopismo musi być przygotowane na wysokim poziomie merytorycznym i edytorskim, wprowadzać też dyskurs krytyczny, a także uzwględniać różnorodność tematów.

100 publikacji z dofinansowaniem

Dotychczas wsparcie otrzymało już blisko 100 publikacji, a w ostatnim naborze dofinansowano 19 projektów książek i czasopism na łączną kwotę 330 tysięcy złotych. Są wśród nich m.in. książka Adama Pacholaka „Elektronowy mózg miasta. Idea nowoczesnego Wrocławia a budynek ZETO”, publikacja Leszka Czarnoty „Książka o mistrzu. Subiektywna historia teatru pantomimy Henryka Tomaszewskiego (1959-1974)”, Jakuba Skurtysa „Wspólny mianownik. Szkice o poezji i krytyce po 2010 roku”, a także czasopisma m.in. Magazyn Materiałów Literackich „Cegła” czy Magazyn Żydowski „Chidusz”.

Gdzie składać formularze do dodatkowego aboru

Podczas dodatkowego naboru (w związku z niewykorzystaniem całości budżetu przeznaczonego na realizację Programu w roku 2019) wniosków wypełniony formularz wraz z załącznikami (m.in. dwa wydane wcześniej numery czasopisma lub pełny tekst książki) będą przyjmowane w sekretariacie Strefy Kultury Wrocław przy ul. Ruskiej 46A brama B (wejście od ul. św. Antoniego 23-25), lok. 203; 50-079 Wrocław w godzinach 9:00-15:00. 

Szczegółowe informacje o trwającym naborze znajdują się w regulaminie, który – podobnie jak formularze wniosków – dostępny jest na stronie internetowej Wrocławskiego Programu Wydawniczego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl