wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 17°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławianie coraz częściej odwiedzają biblioteki miejskie po pandemii [SZCZEGÓŁY]

Robert Migdał,
Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu odwiedza coraz więcej osób Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu odwiedza coraz więcej osób

W czasie pandemii koronawirusa dużo mniej osób korzystało z bibliotek miejskich we Wrocławiu. Na szczęście widać światełko w tunelu. Od początku tego roku wrocławianie coraz chętniej wypożyczają książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Reklama

W pierwszym kwartale tego roku MPB odwiedziło 248 847 osób wypożyczając 414 055 książek. Porównując: w poprzednim, 2021 roku, w tym samym czasie biblioteki odwiedziło 159 419 ludzi (wypożyczyli 334 077 książek).

– W czasie pandemii biblioteki pracowały w nowym świecie, z różnymi obostrzeniami: limitami odwiedzin, maseczkami i trzydniową kwarantanną zbiorów. W 2020 r. biblioteka była zamknięta w sumie przez trzy miesiące w związku z lockdownem – dwa miesiące wiosną i jeden miesiąc na jesień. W 2021 r. tylko przez jeden miesiąc byliśmy nieczynni dla czytelników – informuje Joanna Gil z działu metodycznego Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Jeśli chodzi o zbiory elektroniczne to w I kwartale 2022 r. czytelnicy MBP przeczytali

– Na koniec zeszłego roku i z początkiem 2022 r. zauważyliśmy powolny powrót do bibliotek osób, których nie było w naszych progach od dwóch lat – informuje Joanna Gil. – Czytelnicy coraz częściej odwiedzają nasze placówki, coraz więcej osób bierze udział w wydarzeniach – dodaje.

Spotkania autorskie, warsztaty artystyczne, gry

We wszystkich filiach bibliotecznych we Wrocławiu rocznie organizuje się około 400 spotkań w Klubach Rodzica. Uczestnicy wydarzeń to około 10.000 osób. W Klubach Rodzica zrealizowane są zajęcia rodzinne: spotkania autorskie ze znanymi i cenionymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej, sensoryczne, muzyczno-taneczne, tematyczne spotkania edukacyjne, warsztaty artystyczne, animacje teatralne, różnego rodzaju gry.

Poznaj Wrocław z Krasnalem Bibliofilem

Poznaj Wrocław z Krasnalem Bibliofilem

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Po pandemii biblioteki włączają się też  w Święto Wrocławia organizując: 5. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE, Zeszyt/pamiętnik Dzień dobry we Wrocławiu! i grę miejską "Poznaj Wrocław z Krasnalem Bibliofilem”.

Dzień dobry we Wrocławiu

Dzień dobry we Wrocławiu

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Ciekawie zapowiada się też oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej na lato 2022 roku (kliknij w linki)

Zobacz również

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl