wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:40

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Kultura Mobilna 2021 – otrzymaj wsparcie na realizację projektu za granicą

Kultura Mobilna 2021 – otrzymaj wsparcie na realizację projektu za granicą

Redakcja www.wroclaw.pl,

Program Kultura Mobilna jest jednym z  międzynarodowych działań Strefy Kultury Wrocław. Polega na wspieraniu mobilności twórców z Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy mogą dzięki temu prezentować swoje artystyczne projekty za granicą. Wnioski o dofinansowanie można już składać – do 15 września. Będą one rozpatrywane w trybie dwumiesięcznym.

Reklama

Kultura Mobilna, program zainaugurowany w 2017 r.,  adresowany jest do pracujących i działających we Wrocławiu i regionie artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy kultury, którzy indywidualnie lub w grupach planują realizować swoje projekty za granicą.

Dla kogo jest Kultura Mobilna?

Aplikować o wsparcie finansowe z tego programu można nie tylko wtedy, gdy planuje się wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Mogą to zrobić także osoby, zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję do rozwijania umiejętności, zaprezentowania swojej twórczości, nawiązywania kontaktów i budowania relacji międzynarodowych. Od bieżącego, 2021 r. akceptowane są także aplikacje na wyjazdy sieciujące, służące pozyskiwaniu partnerów zagranicznych. 

Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie. Osoba bądź grupa, starająca się o wsparcie, może złożyć maksymalnie dwa wnioski naraz.

Edycja Kultury Mobilnej 2021 - zasady

Wnioski do tegorocznej Kultury Mobilnej rozpatrywane będą przez sześć miesięcy, a wyniki ogłaszane co dwa miesiące. Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i/lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 zł brutto.

Wyjazdy w ramach Kultury Mobilnej powinny odbyć się w terminie pomiędzy 1 maja a 10 grudnia br. Wnioski przyjmowane są od 1 kwietnia do 15 września. W zależności od terminu, zgłoszenia zostaną ocenione w jednej z dwumiesięcznych tur:

  • zgłoszenie od 1 do 17 kwietnia – wyniki do 26 kwietnia
  • zgłoszenie od 18 kwietnia do 15 czerwca – wyniki do 25 czerwca
  • zgłoszenie od 16 czerwca do 15 września – wyniki 24 września

Jak aplikować do Kultury Mobilnej 2021?

Wnioskujący o wsparcie z programu powinien wypełnić formularz elektroniczny w języku polskim lub angielskim i dołączyć do niego następujące dokumenty:

  • CV (w przypadku grup konieczne jest CV składającego wniosek oraz krótsze biogramy członków grupy, które należy zamieścić w formularzu wniosku)
  • list motywacyjny (w formularzu wniosku)
  • zaproszenie/potwierdzenie/list intencyjny od zagranicznego partnera, potwierdzający uczestnictwo w danym wydarzeniu, projekcie, rezydencji czy wizycie studyjnej (nie ma wzorów takiego dokumentu, powinien być formalny i opisywać charakter współpracy; do załączenia w formularzu wniosku), bądź opis wyjazdu sieciującego (szczegółowy plan wyjazdu z podaniem osób i instytucji, organizacji, wydarzeń, z którymi wnioskodawca planuje nawiązać partnerstwo)

Wypełniony wniosek można przesyłać do 15 września 2021 r. Konsultacje, ewentualne pytania i wątpliwości można przesyłać pod adres e-mail: [email protected].

Szczegóły programu, regulamin i formularz online dostępne są TUTAJ.

Oni skorzystali z Kultury Mobilnej w pandemii

W ubiegłorocznym naborze, mimo pandemicznych przeszkód, Strefa Kultury Wrocław postanowiła działać elastycznie i wpierać działania międzynarodowe na tyle, na ile było to możliwe. Przez ostatni rok uczestnicy programu Kultura Mobilna podróżowali do mniej i bardziej odległych lokalizacji europejskich.

Zwyciężyli m.in. Maria Łuc – wrocławska artystka, która podczas letniej rezydencji w Blance (Hiszpania) zrealizowała multimedialną instalację w AADK Spain w Centro Negra; Paulina Derska wyjechała na Islandię, gdzie przez miesiąc oddała się pracy kompozytorskiej w odosobnionym domu, wyposażonym w pianino i bogate zbiory nutowe; Emilia Marcjasz – artystka zajmująca się szkłem – udała się do Gandawy na rezydencję w studiu Gentglas; Robert Traczyk podczas kilkudniowego pobytu w Berlinie, stworzył aranżację i realizację dźwięku do spektaklu „Amazon Burns”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl