Koncert Viva Italia! i gala Trzech Tenorów w Radiu Wrocław

Arie z włoskich oper, pieśni neapolitańskie to popisowy repertuar tenorów. Na wzór słynnych Trzech Tenorów (Pavarotti, Domingo, Carreras) we Włoszech spotkało się trzech włoskich śpiewaków, którzy kontynuują tę piękną tradycję. Już 18 listopada wrocławscy melomani w Polskim Radiu będą mieli szansę posłuchać tenorów, a dwie godziny później także włoskiej muzyki popularnej w aranżacji na orkiestrę kameralną.


Adriano Gentili (absolwent rzymskiego Konserwatorium św. Cecylii), Antonio Cantate (jest tenorem specjalizującym się m.in. w naśladowaniu znanych śpiewaków, podobno potrafi wcielić się aż w 50) i Pierluigi Paulucci to trzech tenorów, którzy nie chcą może konkurować z wielkimi poprzednikami, którzy olśnili publiczność na wielkich stadionach, ale raczej umilić publiczności polskiej listopadowy wieczór włoskim repertuarem. Z towarzyszeniem Maestosa Opera da Camera di Roma włoscy tenorzy zaśpiewają arie z oper mistrzów Giuseppe Verdiego (z „Rigoletta" o tym, jak zmienne są kobiety, z „Traviaty” słynny toast) i Giacomo Pucciniego (namiętne wyznania z „Toski” i bodaj najbardziej znany tenorowy hit, czyli arię Kalafa „Nessun dorma”). Ale do swojego występu Panowie wprowadzili też nieco lżejszy repertuar, czyli uwielbiane na całym świecie pieśni neapolitańskie („O sole mio”, „Mamma”, „Torna a surriento”). Dla fanów kina będą także popularne tematy z filmów. Do muzyki idealnie dopasowano specjalne wizualizacje. 

Koncert Trzech Tenorów w Polskim Radiu

Koncert Trzech Tenorów w Polskim Radiu

Koncert / Klasyczna
Termin 18 listopada 2016 18:00

Miejsce Sala Koncertowa Polskiego Radia

Zobacz

Tego samego wieczoru, czyli 18 listopada, ale o 20.30 coś dla miłośników włoskiej muzyki popularnej, czyli piosenek rodem z festiwalu w San Remo, czy tych, jakie wyszły ze studiów nagraniowych specjalistów od italo disco. Jeśli pamiętacie takie gwiazdy, jak Drupi, Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poweri i lubicie słuchać pogodnych piosenek „Felicità”, „Ci sarà”, „Volare”, „Sarà perchè ti amo”, „L`Italiano”, „Picola e Fragile”, ten koncert będzie idealny. Hity zaśpiewają włoscy soliści z udziałem zespołu kameralnego, a towarzyszyć im będą na scenie tancerze i specjalne wizualizacje.

Koncert Viva Italia! w Polskim Radiu

Koncert Viva Italia! w Polskim Radiu

Koncert / Klasyczna
Termin 18 listopada 2016 20:30

Miejsce Sala Koncertowa Radia Wrocław

Zobacz

ble

Zgłoś uwagę