wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. ZDiUM: mamy oko na 1700 km wrocławskich ulic
Kliknij, aby powiększyć
Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Fot. Oleksandr Poliakovsky/Marek Księżarek
Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

200 ulic i ponad 2 mln zł  - to liczby podsumowujące pierwsze efekty pozimowych prac na wrocławskich ulicach. O tym, dlaczego niektóre jezdnie są typowane do łatania dziur, a inne do wymiany całej nawierzchni, Tomasza Staruchowicza, dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, pyta Karolina Misztal.

Reklama

Ile wydacie na łatanie dziur pozimowych?

10 mln zł. Mamy zdiagnozowane potrzeby na najbliższe dwa miesiące i sukcesywnie realizujemy to, co mamy w harmonogramie. A także mobilizujemy naszych wykonawców do tego, aby zwiększali moce przerobowe, żeby skrócić czas oczekiwania na poprawę stanu nawierzchni na poszczególnych drogach, głównych i osiedlowych.

Tegoroczna zima była gorsza dla ulic niż poprzednia?

Zima była łagodna, ale temperatura często przechodziła spadała poniżej zera, aby ponownie wzrosnąć. Takich przejść było sporo. Woda zamarzając zwiększa swoją objętość i powoduje degradację nawierzchni bitumicznej. Skala zniszczeń była znaczna. Rozpoczęliśmy naprawy jak najszybciej, w styczniu, gdy tylko otaczarnie zaczęły produkować masę bitumiczną.

Dlaczego zgłaszane dziury nie są remontowane nocą, tylko najczęściej między godziną 9 a 14?

Przy remontach nawierzchni muszą pracować tak głośne urządzenia, jak młoty pneumatyczne, piły, zagęszczarki. Oczywiście, że działając w nocy zwiększylibyśmy skalę naszych działań, ale na pewno byłoby to uciążliwe, nie mówiąc, że musimy przestrzegać ciszy nocnej.

Zobacz cały wywiad z dyrektorem ZDiUM-u:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl