wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Nowa droga pomiędzy Wrocławiem a Lubinem. Wykonawca STEŚ ma zostać wybrany na początku roku
Na zdjęciu: droga krajowa 94 pomiędzy Lubinem a Wrocławiem w widoku Google Street View Google Street View
Na zdjęciu: droga krajowa 94 pomiędzy Lubinem a Wrocławiem w widoku Google Street View

Jednopasmowe drogi krajowe pomiędzy Wrocławiem a Lubinem mają być rozbudowane do dwupasmowych. Inwestycję prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która na początku 2023 roku powinna wybrać wykonawcę studium. Nową drogą kierowcy pojadą nie wcześniej niż za kilka, a może nawet kilkanaście lat.

Reklama

Do przebudowy są drogi krajowe 94 i 36 (Wrocław – Prochowice – Lubin), które mają być dwupasmowe w obu kierunkach. Na razie w grę wchodzą dwie możliwości. Przebudowana droga pobiegnie całkowicie po śladzie istniejącej albo częściowo po nowej linii. Będzie to droga ruchu przyspieszonego (GP) z ograniczeniem prędkości do 100 kilometrów na godzinę.

Na stronach rządowych czytamy, że w ramach zadania planowana jest budowa obwodnic wybranych miejscowości oraz węzłów, rozbudowa bądź przebudowa istniejących skrzyżowań. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz przejścia dla pieszych. Przewiduje się budowę elementów ochrony środowiska, kanałów technologicznych i oświetlenia drogowego.

Początek budowy przed 2030 rokiem

Inwestycja jest na samym początku. GDDKiA analizuje obecnie oferty złożone przez firmy chętne do wykonania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ-R).

W pierwszej połowie 2023 roku planowane jest podpisanie umowy z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą.
Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału GDDKiA, na portalu lubin.pl

Przygotowania są rozplanowane do 2027 roku. Budowa prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec dekady. Według wstępnych szacunków będzie kosztowała około 2 mld zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl