wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. WOW: otwarcie odcinka Łany – Długołęka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Droga jest przejezdna od 20 grudnia (WIDEO, ZDJĘCIA)

Od wtorku, 20 grudnia 2022 roku, przejezdny jest najnowszy, północny odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia: Łany – Długołęka. Jednopasmowa droga ma prawie 10 kilometrów długości. Wcześniej w tym miesiącu, na południu Wrocławia, oddano do użytku inny odcinek tej samej obwodnicy (WOW). Zobacz zdjęcia i wideo.

Reklama

Nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW), o długości niespełna 10 km, połączył rondo Księdza Popiełuszki (skrzyżowanie WOW i ulicy Strachocińskiej) oraz drogę o nazwie Łącznik Długołęka, która prowadzi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW).

Północny odcinek WOW to droga jednopasmowa w obu kierunkach. Drogowcy zostawili jednak miejsce na ewentualne dobudowanie kolejnych pasów.

Przejazd zajmuje około 10 minut.

Zobacz wideo z przejazdu WOW Łany - Długołęka

Kierowcy czekają na kolejny odcinek WOW

Przypominamy, że od 5 grudnia przejezdny jest inny, południowy kawałek WOW, o czym pisaliśmy tutaj.

Do wybudowania pozostał odcinek trzeci: od Grota-Roweckiego przez Wysoką do alei Karkonoskiej. Władze województwa chcą spiąć nim obwodnicę w ciągu dwóch najbliższych lat. Kierowcy pewne mają nadzieję, że stanie się to szybciej. Do sprawnej realizacji tego planu zachęcają władze Wrocławia, które martwią się, że obwodnica oddawana jest do użytku kawałek po kawałku.  

— Ta budowa jest dla nas bardzo istotna. Umowa, którą podpisaliśmy z Urzędem Marszałkowskim, dotyczyła między innymi działek na południu Wrocławia. Przekazaliśmy działki, daliśmy 33 miliony dotacji na budowę obwodnicy. Ale od samego początku zastrzegliśmy, że oczekujemy oddania od razu całego etapu od Buforowej do Karkonoskiej. Domagaliśmy się tego, by chronić ulice i uliczki osiedli południa Wrocławia przed korkami. Niestety Urząd Marszałkowski zdecydował się na budowę odcinkami — tłumaczy Sławomir Gonciarz z Departamentu Infrastruktury i Transportu UM Wrocławia.

Więcej w materiale wideo:

Wschodnia Obwodnica Wrocławia to inwestycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, którą z ramienia urzędu prowadzi Dolnośląska Służba Budowy Dróg i Kolei.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl