wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Nowy odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia jest przejezdny. Kolejny jeszcze w tym roku

Od 5 grudnia kierowcy jeżdżą drogą od nowego ronda w ulicy Grota Roweckiego do ronda w Żernikach Wrocławskich. To jeden z odcinków wschodniej obwodnicy Wrocławia. Kolejny – pomiędzy Łanami a Długołęką – ma być otworzony przed świętami Bożego Narodzenia. Następny planują wykonać w ciągu dwóch najbliższych lat.

Reklama

Otworzony w poniedziałek, 5 grudnia, odcinek obwodnicy ma 2,5 kilometra długości. Połączył ulicę Grota-Roweckiego z rondem w Żernikach Wrocławskich i ulicą Buforową.

Nowa droga jest jednopasmowa w obu kierunkach, ale wykonawcy zostawili miejsce na dodatkową jezdnię, która ma być dobudowana w przyszłości. Obok jest trasa rowerowa oraz obsiany pas ziemi, na którym wyrosną rośliny.

Ta część inwestycji, prowadzonej przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei, kosztowała około 30 milionów złotych. Wykonawcą była firma Budimex.

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego podkreślili na oficjalnym spotkaniu, że nowa droga powinna częściowo rozładować korki i ma służyć przede wszystkim wrocławianom z południa oraz osobom wjeżdżającym do miasta od strony południowej. Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski dodał, że wschodnia obwodnica jest największą inwestycją aglomeracyjną realizowaną przez samorząd województwa i bardzo ważną trasą w bardzo zakorkowanym mieście.

Łany – Długołęka i odcinek przez Wysoką

Kolejny odcinek do oddania, dłuższy i droższy, wschodniej obwodnicy Wrocławia jest pomiędzy Łanami a Długołęką. Ma być on przejezdny w drugiej połowie grudnia. Oficjalne otwarcie zaplanowano na kilka dni przed świętami. Po szczegóły odsyłamy do tekstu „Wschodnia Obwodnica Wrocławia. Trwają ostatnie odbiory części powstałej trasy: Długołęka – Łany”.

Do wybudowania pozostał odcinek trzeci – od Grota-Roweckiego przez Wysoką do alei Karkonoskiej. Władze województwa chcą spiąć nim obwodnicę w ciągu dwóch najbliższych lat. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei nie ogłosiła jeszcze przetargu na to zadanie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl