wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. WOW. Koniec budowy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Kiedy otwarcie kolejnego odcinka Łany – Długołęka dla kierowców?

W niedzielę, 13 listopada, zakończyły się prace związane z budową Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) na odcinku Łany – Długołęka. Powstała część zaczyna się na rondzie przy ul. Strachocińskiej i prowadzi w stronę Długołęki, gdzie łączy się z drogą nr 372. Teraz czas na odbiory, które przeprowadzi Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Kiedy trasą pojadą kierowcy?

Reklama

WOW. Powstał fragment Wschodniej Obwodnicy Wrocławia 

Powstał kolejny fragment Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW), który połączył drogę krajową nr 455 z drogą krajową nr 372. Zaczyna się przy rondzie na ul. Strachocińskiej, w okolicach osiedla Wojnów oraz miejscowości Łany, i biegnie w stronę Długołęki.

Nowy odcinek WOW Łany - Długołęka 

Trasa składa się z jednej, dwupasmowej jezdni. Znajduje się na niej po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Do tego przewidziano drogi pieszo-rowerowe, a także drogi dojazdowe i techniczne.

Po otwarciu nowego odcinka będzie można ominąć Wrocław od południa i wschodu. Na S8 i AOW kierowcy wjadą na wysokości Długołęki. Prace wykonuje firma Mirbud.

Termin zakończenia prac upłynął 13 listopada. Ze względu na programowanie sygnalizacji świetlnej może zostać nieznacznie przesunięty do końca listopada, jednakże w tym czasie będą trwały procedury odbiorowe, dlatego nie ma to znaczenia dla oddania odcinka do ruchu. O tym, kiedy droga zostanie oddana do użytkowania, zdecyduje zamawiający
Paweł Bruger, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w spółce Mirbud

Kiedy otwarcie nowego odcinka obwodnicy Łany - Długołęka?

W połowie listopada na obwodnicy trwają ostatnie prace porządkowe i związane z malowaniem pasów na drodze. Teraz potrzebne są odbiory techniczne.

Prawdopodobnie kierowcy pojadą tamtędy dopiero w połowie grudnia. Inwestycję nadzoruje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK), która musi dokonać niezbędnych odbiorów. To standardowa procedura, jednak może przedłużyć oddanie drogi do użytku do około połowy grudnia. Jeśli oczywiście w czasie odbiorów nie okaże się, że niezbędne są poprawki.

Przeprowadzone zostały już próby końcowe, po których wykonawca otrzymał zalecenia do wdrożenia. Ostatnim istotnym elementem tego zadania jest wyniesienie sygnalizacji świetlnej. Niestety, nie jesteśmy w stanie określić terminu otwarcia drogi dla ruchu, ponieważ data ta ściśle związana będzie z przebiegiem odbioru inwestycji. Z uwagi na ważną rolę tej drogi w systemie komunikacyjnym Dolnego Śląska dołożymy wszelkich starań o jak najszybsze jej oddanie do użytku kierowców
rzecznik prasowy Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl