wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Obwodnica Leśnicy. Na południowej jezdni ul. Kosmonautów trwa wylewanie asfaltu. Prace idą zgodnie z planem
Na zdjęciu powstająca, południowa jezdnia ul. Kosmonautów, na której pod koniec października kładziona jest masa bitumiczna fot: Wrocław TV
Na zdjęciu powstająca, południowa jezdnia ul. Kosmonautów, na której pod koniec października kładziona jest masa bitumiczna

Dużo dzieje się na budowie obwodnicy Leśnicy. Obecnie trwa kładzenie masy bitumicznej na nowej jezdni południowej w ciągu ul. Kosmonautów. Po zakończeniu tych prac, możliwe że jeszcze w tym roku, ruch pojazdów zostanie przełożony z jezdni północnej, na nową jezdnię południową. Według planów cała obwodnica Leśnicy ma być gotowa w drugiej połowie 2023 roku.

Reklama
Trwa budowa kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy. Pod koniec października ekipy budowlane układają masę bitumiczną na powstającej, południowej jezdni ul. Kosmonautów. Kładzione są trzy warstwy jezdni: podbudowa, warstwa wiążąca i ścieralna. Chodzi o odcinek ul. Kosmonautów - od okolic kąpieliska Glinianki do skrzyżowania z ul. Fieldorfa. Jest szansa, że pierwsze pojazdy pojadą tędy już pod koniec roku.
Po zakończeniu prac, zarówno na jezdni południowej, jak i w jej okolicy przełożymy tutaj ruch z jezdni północnej. Zależy to jednak od pogody, jaka będzie panować we Wrocławiu w listopadzie i grudniu. 
Krzysztof Świercz, Wrocławskie Inwestycje
 

Powstaje nowe rondo i wiadukt nad torami

Rozbudowa ulicy Kosmonautów jest realizowana w ramach dokończenia obwodnicy Leśnicy. Kolejnym miejscem, gdzie trwają zaawansowane prace to budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Halickiej z Żernicką.

Galeria zdjęć

Powstaje też nowy wiadukt, przy ul. Jerzmanowskiej, który został niedawno przełożony nad torami kolejowymi. Ze względu na duży ruch pociągów prace trzeba tam było wykonywać głównie nocą. Przyszła ul. 11 listopada z wiaduktem połączy ul. Kosmonautów z istniejącą już częścią obwodnicy Leśnicy, czyli Aleją Kaczorowskiego. 

Obwodnica Leśnicy otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej

Głównym celem budowy obwodnicy Leśnicy jest odciążenie osiedla Leśnica od nadmiernego ruchu drogowego i skierowanie ruchu tranzytowego z obecnej drogi krajowej nr 94, biegnącej z Wrocławia w stronę Zielonej Góry, na trasę omijającą osiedle Leśnica.
Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 181 mln zł. Planujemy, aby cała trasa była przejezdna w drugiej połowie 2023 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl