wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Poezję poczytasz na ulicy, a wiersze znajdziesz na wrocławskich chodnikach. O co chodzi?

Biała farba na chodniku. Imię, nazwisko, dwa albo trzy wersy. W różnych miejscach. Najwięcej – chyba w rejonie Świdnickiej, Oławskiej, placu Solnego. O co w tym wszystkim chodzi? – To wiersze młodych poetów, nominowanych w tym roku do nagrody Silesius. Jeszcze przed chwilą spotkać je można było przy stoliku w Klubie Proza, podczas Bruno Schulz. Festiwal. Jak co roku ich fragmenty pojawiły się także na wrocławskich ulicach.

Reklama

– Poezja polska jest super. Staramy się zwrócić na nią uwagę no i chyba nie ma lepszego miejsca na czytanie dobrych wierszy jak ulica. Co roku „publikujemy” w ten sposób wybrane utwory poetów nominowanych do Silesiusa. Oczywiście wielu ludzi nie zwraca uwagi na to co napisane na chodniku, część się uśmiecha, a wczoraj np. widziałem starszego pana który robił zdjęcie jednemu z wierszy. Najzabawniej jest z Zaułkiem Solnym – tam się dosłownie wpada w kurtynę z wierszem. Nie da się tego uniknąć. Reakcje są naprawdę różne – od radości, przez zdziwienie po złość. No i dobrze, niech poezja porusza – mówi Jakub Tabisz z Teatru Ej.Aj.

Wiersze z Zaułka zostały już sprzątnięte, ale na chodnikach zostaną dłużej. Do tegorocznej edycji Silesiusa nominowanych było ośmioro poetów: Joanna Mueller, Mariusz Sośnicki, Michał Krawczyk, Krzysztof Siwczyk, Marta Stachniałek, Małgorzata Lebda, Katarzyna Zwolska-Płusa i Antonina Tosiek.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl