wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Wakacje last minute wczesną jesienią? Najlepsze połączenia lotnicze z Wrocławia [SZCZEGÓŁY]
Wrocławskie lotnisko oferuje pasażerom gęstą siatkę połączeń lotniczych również jesienią fot. Michał Wieczorek/Port Lotniczy Wrocław
Wrocławskie lotnisko oferuje pasażerom gęstą siatkę połączeń lotniczych również jesienią

Romantyczna kolacja w Wenecji, zwiedzanie Turynu, spacer po skandynawskich stolicach i wypoczynek na plaży w słonecznej Dalmacji. Dzięki szerokiej ofercie wrocławskiego lotniska, wakacje wcale nie muszą kończyć się z ostatnim dniem sierpnia. Sprawdźcie, jakie atrakcyjne połączenia okołoweekendowe pozwolą wam na kilkudniowy urlop wczesną jesienią.

Reklama

Choć z punktu widzenia uczniów i ich rodziców wakacje powoli dobiegają końca, gęsta siatka lotów z wrocławskiego lotniska pozwala na zaplanowanie krótkiego urlopu jeszcze we wrześniu czy październiku. Pasażerowie mogą polecieć na kilka dni w północne rejony Europy, cieszyć się południowym słońcem, a także zwiedzić europejskie miasta, jak choćby Barcelona, Oslo, Ateny czy Londyn.

Rozkład lotów przewoźników niskokosztowych został ułożony tak, by podróżni mogli zaplanować krótkie wakacje jeszcze wczesną jesienią, gdy temperatury na południu Europy są bliskie 30 stopni, a klimat w Norwegii czy Szwecji pozwala na komfortowe zwiedzanie.
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław

Szybki wypad z Wrocławia na Półwysep Apeniński

Letni rozkład lotów z Wrocławia to ponad 80 kierunków, z czego gros połączeń to właśnie te okołoweekendowe. Jednymi z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych są Hiszpania, Chorwacja, Grecja i – przede wszystkim – Włochy. Planując okołoweekendowy wylot we wrześniu lub w październiku, można polecieć np. do Turynu, Wenecji, Bolonii czy Mediolanu.

 • W atrakcyjnej cenie zaplanujemy pobyt w Turynie. Bilet w obie strony w dniach od 30 września do 3 października kosztuje 251 zł*.
 • Do klimatycznej Wenecji warto wybrać się na początku października, gdy temperatura w mieście wynosi około 20 stopni Celsjusza. Wycieczka gondolą, zwiedzanie Pałacu Dożów, wejście na dzwonnicę Św. Marka czy też rejs na okoliczne wyspy – kolorowe Burano, słynące z produkcji artystycznego szkła Murano czy „filmowe” Lido, to idealny plan na czterodniowy pobyt w Wenecji. Rezerwując bilet od soboty do wtorku, za lot w obie strony zapłacimy 227 zł (1 – 4 października) lub 215 zł (8 – 11 października).
 • Przełom września i października to również okazja do zwiedzania Mediolanu. Koszt biletów w obie strony w dniach 30 września – 3 października to 388 zł.
 • Dobrym wyborem będzie również Bolonia, słynne czerwone miasto, które oddalone jest jedynie 70 minut jazdy pociągiem od nadmorskiego kurortu Rimini. Tu za bilety w terminie 14 – 16 października zapłacimy 325 zł.

Weekend w jednej z europejskich stolic

Okołoweekendowymi połączeniami kuszą również europejskie stolice.

 • Bilety w dwie strony na główne lotnisko Szwecji – Sztokholm-Arlanda można kupić za 78 zł (16 – 19 września).
 • Za 97 zł w terminie 17 – 20 września można zaplanować również loty do Oslo.
 • Miłośnicy Wysp mają do wyboru również loty do Dublina – za 327 zł w terminie 14 – 17 października lub do Londynu, np. od 15 do 18 września (cena za bilety to 288 zł) albo od 14 do 17 października bądź od 14 do 18 października (238 zł). 

Na koniec zostawiamy słoneczną Chorwację, gdzie temperatura w październiku waha się w okolicach 22 – 25 stopni Celsjusza, a woda w Adriatyku nadal jest ciepła (ok. 20 stopni).

 • Najatrakcyjniejszą cenowo propozycją okołoweekendową jest Zadar – bilet w obie strony w terminie 14 – 17 października kosztuje 280 zł.
 • Do Splitu w terminie 30 września – 3 października polecimy za 418 zł.
 • Bilety w obie strony do Dubrownika, który wszedł do rozkładu lotów 4 sierpnia, kosztują 518 zł (w terminie 29 września – 2 października).

Wśród okołoweekendowych hitów znajdziemy również loty do Aten za 472 zł (w terminie 21 – 24 października) czy na lotnisko Barcelona-Girona za 670 zł (w terminie 21 – 23 października).

*Ceny biletów aktualne na dzień 19.08.2022. 

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl