wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Drugi raz na podium. Dworzec Główny we Wrocławiu najpopularniejszą stacją kolejową w kraju
Wrocławski Dworzec Główny po raz drugi z rzędu ogłoszono najpopularniejszym w Polsce. W 2021 roku odwiedziło go 17,11 mln pasażerów. fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
Wrocławski Dworzec Główny po raz drugi z rzędu ogłoszono najpopularniejszym w Polsce. W 2021 roku odwiedziło go 17,11 mln pasażerów.

Ponad 17 milionów pasażerów i wzrost aż o 38% w porównaniu do 2020 roku – wrocławski Dworzec Główny był w 2021 r. stacją, z której najchętniej korzystali podróżni. Według zestawienia opublikowanego przez Urząd Transportu Kolejowego, dworzec obsługiwał średnio prawie 47 tys. pasażerów każdego dnia. Wrocław Główny jest najpopularniejszym dworcem w Polsce już po raz drugi z rzędu.

Reklama

Branża wciąż odradza się po pandemii

Wrocław Główny w 2021 roku odwiedziło 17,11 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 38 proc. w porównaniu do wyniku odnotowanego rok wcześniej. Warto jednak pamiętać, że turystyka kolejowa dopiero odbudowywała się po trudnym okresie naznaczonym pandemią i ograniczeniami w podróżowaniu. Łącznie wymiana pasażerska w 2021 roku wyniosła 489,2 mln osób. Dla porównania, dwa lata wcześniej liczba ta wynosiła aż 669 mln osób.

Prawie 47 tysięcy pasażerów każdego dnia

Podróżni już po raz drugi z rzędu najchętniej korzystali ze stacji Wrocław Główny. Oto czołówka rankingu:

 1. Wrocław Główny (46,9 tys. pasażerów dziennie)
 2. Poznań Główny (41 tys.)
 3. Kraków Główny (32,2 tys.)
 4. Katowice (30,4 tys.)
 5. Warszawa Centralna (24,4 tys.)
 6. Warszawa Wschodnia (23,7 tys.)
 7. Gdynia Główna (22,9 tys.)
 8. Warszawa Zachodnia (22 tys.)
 9. Gdańsk Główny (21,8 tys.)
 10. Gdańsk Wrzeszcz (18,9 tys.)

Dane o wymianie pasażerskiej dotyczą terytorium Polski, w niektórych przypadkach włącznie ze stacjami granicznymi i zostały sporządzone na podstawie deklaracji większości przewoźników: Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Mazowieckie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie, Leo Express, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PKP Intercity, PKP SKM w Trójmieście, POLREGIO, Szybkiej Kolei Miejskiej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz UBB Gmbh.
Urząd Transportu Kolejowego

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl