wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Dubrownika. Trzecie połączenie do Chorwacji [TERMINY LOTÓW]

Katarzyna Wiązowska,
Uroczyście zainaugurowano otwarcie nowego połączenia Wrocław - Dubrownik materiały prasowe
Uroczyście zainaugurowano otwarcie nowego połączenia Wrocław - Dubrownik

W czwartek, 4 sierpnia 2022 r., tuż po godz. 15 pierwsi pasażerowie polecieli z Wrocławia do Dubrownika. To już czwarte nowe połączenie linii WizzAir z wrocławskiego lotniska w tym roku. Przewoźnik powiększył też swoją bazę w stolicy Dolnego Śląska o drugi samolot, który będzie tu stacjonował. Planuje również rekrutację nowych pracowników. Zobaczcie wideo z otwarcia nowego połączenia z lotniska we Wrocławiu. W jakie dni polecimy do Dubrownika?

Reklama

Loty Wrocław - Dubrownik: w jakie dni polecimy?

Dubrownik, położony nad Morzem Adriatyckim, to jeden z najpopularniejszych chorwackich kurortów. Teraz można tam nie tylko dojechać samochodem, ale też polecieć z wrocławskiego lotniska.

Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w czwartki i w niedziele.

Pierwszy samolot wystartował 4 sierpnia. Podróż trwa około 1,5 godziny. Bilety można kupować na stronie WizzAir.

Nowe połączenie dopełni ofertę chorwackich kierunków z Wrocławia. Pasażerowie będą mogli stąd polecieć już nie tylko do Zadaru i Splitu, ale również do Dubrownika.

To bardzo dobry dzień dla naszego lotniska i dla Wrocławia. Cieszy nas nie tylko nowy kierunek w siatce lotów, ale przede wszystkim to, że jeden z naszych kluczowych przewoźników postanowił zainwestować również w rozwój swojej bazy. Od dziś już nie jeden, a dwa samoloty WizzAir nocują we Wrocławiu i wykonują po kilka połączeń dziennie
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław

– Taka baza oznacza stabilność i pewność operowania w najbliższych sezonach. Dzięki temu wiemy, że ten rozwój będzie w najbliższych latach kontynuowany. Drugi samolot w bazie jest faktem, a to oznacza, że możemy usiąść do rozmów o trzecim, a może nawet czwartym – dodał prezes Kuś.

Wakacyjne loty Wizz Air z Wrocławia. Gdzie dolecimy tanimi liniami

Dubrownik to już czwarta nowość ogłoszona przez linie Wizz Air w letnim rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska.

W te wakacje ruszyły już trzy nowe połączenia: Barcelona-El Prat, Tirana i Rodos. 

Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie. Operujemy stąd już od 2006 roku. Dobrą wiadomością jest nie tylko to, że uruchamiamy nowe trasy, ale także to, że wprowadziliśmy drugi samolot do wrocławskiej bazy. Nasze zaangażowanie we Wrocławiu odzwierciedla również fakt, że rekrutujemy nowych pracowników. Chcemy zatrudnić blisko 40 osób. Mamy ambicję zwiększyć też bazę samolotów. Siatka naszych połączeń z Wrocławia jest już dość rozbudowana - liczy 18 destynacji
Evelin Jeckel, Network Officer Wizz Air

WizzAir rozwija swoją bazę we Wrocławiu

Jak twierdzi Dariusz Kuś, WizzAir stawia w swojej polityce raczej na duże bazy, więc fakt, że wybrał Wrocław pokazuje, że zamierza się tu w dalszym ciągu rozwijać.

Mam nadzieję, że dzięki temu będą otwierane nowe atrakcyjne kierunki i będzie zwiększała się ich częstotliwość. Wiele z tych połączeń już teraz jest oferowanych w bardzo atrakcyjnych dniach, czyli w piątki i poniedziałki. Umożliwia to podróżowanie nie tylko wakacyjne - na tydzień lub dwa, ale też weekendowe, co w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Obserwujemy niesamowite zjawisko - ogromny wzrost podróży weekendowych. Nasi pasażerowie wybierają często 3-4 dniowe podróże. Oferta WizzAir idealnie odpowiada na te potrzeby
Dariusz Kuś

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl