Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. Oto nowe połączenia z lotniska we Wrocławiu. Dokąd polecimy na urlop już od sierpnia? Zobaczcie! [BILETY]
Południe Europy to zdecydowanie wybór numer jeden pasażerów Portu Lotniczego Wrocław Port Lotniczy Wrocław

Wakacje w pełni. Marzycie o jeszcze większym słońcu, pięknych plażach i słodkim lenistwie? Wystarczy wsiąść w samolot na wrocławskich Strachowicach i już po chwili cieszyć się urlopem na południu Europy. Już w sierpniu w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska pojawią się trzy nowości przewoźnika Wizz Air. Oto szczegóły. Zobaczcie.

1 sierpnia ruszają loty do Tirany oraz na grecką wyspę Rodos. Rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w piątki i poniedziałki, co także umożliwi wyjazdy na przedłużone weekendy.

A już 4 sierpnia startuje również nowe połączenie do Dubrownika w południowej Dalmacji. Loty odbywać się będą w czwartki i w niedziele. Dubrownik będzie trzecim chorwackim kierunkiem w letnim rozkładzie lotów z Wrocławia. Obecnie podróżni z Wrocławia latają już do Zadaru (Ryanair) i do Splitu (Wizz Air).

Oto ceny biletów na nowych połączeniach (cena w jedną stronę, stan na 29.07.)

• Lot do Tirany: 462,80 zł (lot 1 sierpnia), 250 zł (lot 5 sierpnia), 214,80 zł (lot 12 sierpnia)
  • Lot na Rodos: 1377 zł (lot 1 sierpnia), 310,80 zł (lot 5 sierpnia), 270,80 zł (lot 12 sierpnia)
  • Lot do Dubrownika: 254,80 zł (lot 4 i 7 sierpnia), 158,80 zł (lot 11 sierpnia)

A gdzie najchętniej latamy w te wakacje z Wrocławia? Pasażerowie wybierają słoneczne południe!

Południe Europy to zdecydowanie wybór numer jeden pasażerów Portu Lotniczego Wrocław. W tym roku wakacje na lotnisku rozpoczęły się dużo wcześniej niż w latach poprzednich, a podróżni chętnie wybrali się na urlop już w maju.

W tym roku zaobserwowaliśmy, że nasi pasażerowie zdecydowanie wcześniej rozpoczęli sezon. Zazwyczaj typowo wakacyjny ruch notowaliśmy w czerwcu, a w tym roku rozpoczął się już w maju. Wpływ mają na to dwa czynniki: zniesienie praktycznie wszystkich obostrzeń covidowych, a także pragnienie słońca i wypoczynku. Dla niektórych są to bowiem pierwsze wakacje od dwóch lat, na które polecą samolotem
Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław

Ruch lotniczy na wrocławskim lotnisku powoli zaczyna zbliżać się poziomem do tego z 2019 roku. W czerwcu wypełnienia samolotów średnio wyniosły 86 proc. ruchu z czerwca 2019 roku, a w lipcu – 91 proc.

Turcja jest numerem jeden dla podróżnych z Wrocławia

Obecnie najpopularniejszym kierunkiem z wrocławskiego lotniska jest słoneczna Turcja. Od początku czerwca, lotami czarterowymi wyleciało z Wrocławia do Turcji już ponad 34 tysiące podróżujących. Pasażerowie najchętniej wybierali Antalyę lub Bodrum, ale powoli popularność zyskuje także Izmir – piękne, portowe miasto, położone na zachodzie kraju, nad Zatoką Izmirską.

Hiszpania też cieszy się wielkim powodzeniem

Bardzo popularnym kierunkiem jest także Hiszpania – zarówno kontynent, jak i wyspy. W letnim rozkładzie lotów znalazły się takie połączenia jak: Alicante, kurort na Costa Blanca, Malaga na Costa del Sol, a także Barcelona-Girona. Z Wrocławia można również polecieć na Lanzarote, Majorkę, Teneryfę i Fuerteventurę (te ostatnie dwa kierunki to połączenia wyłącznie czarterowe). Hiszpańską nowością jest również połączenie Barcelona-El Prat.

Dzięki lotom realizowanym przez linie Wizz Air od 11 czerwca możemy polecieć na główne lotnisko stolicy Katalonii, położone zaledwie 10 km od centrum miasta. W czerwcu frekwencja w samolotach do Hiszpanii wyniosła 95 proc., a nowe połączenie do Barcelony (realizowane we wtorki i soboty) było równie popularne – samoloty były wypełnione w 93 proc.

Kochamy też Włochy. Z Wrocławia można polecieć aż do 9 miast

Ogromną popularnością wśród pasażerów cieszą się Włochy. Z Wrocławia polecimy aż do 9 włoskich miast: Bolonia, Bari, Mediolan-Bergamo, Neapol, Palermo, Piza, Rzym, a także do Turynu i Wenecji-Treviso, które są nowościami w letniej siatce lotów. Pierwszą „włoską” trójką najczęściej wybieraną przez pasażerów jest Rzym, Neapol i Palermo. Te kierunki notują frekwencję na poziomie 93 proc.

Rzym i Neapol idealnie sprawdzą się nie tylko na dłuższe wakacje, ale nawet na weekend. Dzięki dogodnemu ułożeniu lotów, do Rzymu możemy polecieć, wylatując w sobotę i wracając w niedzielę, a do Neapolu możemy wybrać się w piątek wieczorem i wrócić w poniedziałek późnym popołudniem
Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław

Grecja tuż za podium, Chorwacja też popularna

Czwórkę krajów, które są obecnie najpopularniejsze na wakacje z Wrocławia, zamyka Grecja. Z Portu Lotniczego Wrocław można wybrać połączenia do Aten, na Korfu i Kretę (Chania), a także zdecydować się na kierunki czarterowe takie jak: Kreta (Heraklion oraz Chania), Rodos, Kos, Zakynthos i Korfu.

Blisko 90 proc. zajętych miejsc w samolotach odnotowują w wakacje również kierunki chorwackie (Split i Zadar) oraz rejsy do Podgoricy i Burgas.

Jak znaleźć tanie loty z Wrocławiu. Oto najbardziej popularne wyszukiwarki. Zobacz, klikając w link

Źródło: Port Lotniczy Wrocław