wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Po sześciu tygodniach prac do Leśnicy wracają tramwaje

Nowe szyny tramwajowe ułożono na 2,3 km odcinku ul. Kosmonautów fot. Michał Kurowicki
Nowe szyny tramwajowe ułożono na 2,3 km odcinku ul. Kosmonautów

Dobra wiadomość dla mieszkańców zachodniej części Wrocławia. Od soboty, 14 maja, wracają tramwaje na Leśnicę. Podczas sześciu tygodni remontu, na ul. Kosmonautów powstało m.in. nowe torowisko, od kąpieliska Glinianki do skrzyżowania z ul. Fieldrofa.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Przez sześć tygodni, aby dostać się do Leśnicy, trzeba było jeździć autobusem zastępczym, samochodem, pociągiem lub rowerem. W tym czasie trwały prace przy układaniu 2,3 km nowych torów tramwajowych wzdłuż północnej części ul. Kosmonautów.

Powstał nowy przystanek tramwajowy

W czasie prac odnowiono też siedem oraz wybudowano jeden nowy przystanek tramwajowy, który powstał obok połączenia ul. 11 Listopada z ul. Kosmonautów. W przyszłości planowana jest tu budowa nowego szpitala onkologicznego. Dodajmy, że już wcześniej wybudowano w tym miejscu pętlę autobusową. 

Warto zaznaczyć, że w ciągu tych sześciu tygodni prac udało się również poprowadzić rozjazd tramwajowy na skrzyżowaniu ul.  Lotniczej, Milenijnej, Legnickiej i Na Ostatnim Groszu. To prace wykonywane w ramach innej inwestycji - tramwaju przez Popowice. 
Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji

Dzięki temu, w przyszłości, tramwaj jadący z Leśnicy będzie mógł skręcić w lewo, w ul. Milenijną, a następnie skręcić w prawo i pojechać nowymi torami tramwajowymi po ul. Popowickiej. Dzięki temu będzie można ominąć ul. Legnicką.

Przejazd próbny zakończony sukcesem

W środę, 11 maja, na nowych torach na Leśnicę, pojawił się tramwaj. Przejazd próbny zakończył się sukcesem. Potężna Skoda mknęła po nowych szynach jak lekki ptak. Wewnątrz pojazdu nie nic nie trzęsło. Jazda była komfortowa.

W maju wykonawca, kontynuuje demontaż starego torowiska na części ul. Kosmonautów i zabezpiecza tereny zielone. Wzdłuż tej ulicy rosną bowiem drzewa, które wymagają ochrony, przed rozpoczęciem tam dalszych prac drogowych.
Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji

Koszt opisanej inwestycji to ponad 180 mln zł. Torowisko zostało wybudowane w ramach drugiego etapu budowy obwodnicy Leśnicy.

14 maja - zmiany w kursowaniu tramwajów linii 3, 10, 20 i 32 

Tramwaje linii 3, 10 i 20

Tramwaje linii 31 i 32

Tramwaje linii 31 i 32 będą kursowały z częstotliwością:

w dni robocze

w soboty i niedziele

Wraz z przywróceniem kursowania tramwajów do Pilczyc i Leśnicy, kursy okresowej linii autobusowej 710 zostaną zlikwidowane.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama