wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rozwijają zielone maty na torowisku prowadzącym w kierunku Popowic. Dlaczego?

Przed kim rozwija się czerwone dywany? Przed królami i celebrytami. A zielone? Przed wrocławskimi niebieskimi tramwajami! Od piątkowego poranka na nowym torowisku prowadzącym na Popowice wykonawcy układają zielone maty. Tej niecodziennej sytuacji przyjrzało się oko kamery Wrocław TV.

Reklama

Rozwijanie rolek z trawą to widok znany przede wszystkim z boisk piłkarskich lub kortów tenisowych. Nieporównywalnie rzadziej zielone maty układa się na torowiskach. A jednak tak się dzieje na nowej trasie tramwajowej przez Popowice, przy czym nie o trawę się rozchodzi.

Pomiędzy szynami ułoży się rozchodnik — bylina z rodziny gruboszowatych, której przedstawiciele charakteryzują się grubymi, mięsistymi liśćmi. Dzięki nim są w stanie przetrwać długie okresy susz i upałów. 

Torowisko będzie zielone na dwukilometrowym odcinku wzdłuż ulic Popowickiej i Starogloblowej

Więcej o wyściełaniu go rozchodnikami opowiedział 7 października Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Budowana trasa przez Popowice połączy istniejące torowiska przy mostach Mieszczańskich i ul. Milenijnej

Na dystansie czterech kilometrów przebiegnie przez ulice: Dmowskiego, Długą, Starogroblową i Popowicką. Pierwsze tramwaje pojadą nią w 2023 roku. Czekają na nią nie tylko pasażerowie MPK, ale także rowerzyści i kierowcy.

Całkowity koszt inwestycji, współfinansowanej z Unii Europejskiej, to około 222 mln zł. O tym, co jesienią dzieje się na budowie, opowiedzieliśmy tutaj: Tramwaj przez Popowice. Sprawdzamy, co dzieje się na budowie nowej trasy”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl