wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Remont na Szczytnickiej. Trzy miesiące bez tramwajów
Kliknij, aby powiększyć
Ulica Szczytnicka, widok w kierunku Wyszyńskiego. Fot. Magda Pasiewicz
Ulica Szczytnicka, widok w kierunku Wyszyńskiego.

Jeśli plan nie ulegnie zmianie, to tramwaje nie będą jeździć ulicą Szczytnicką od 6 lipca do 27 września. To trasa linii 2 i 10. W tym czasie MPK wymieni torowisko na odcinku od Reja do Miłej. Właśnie została wyłoniona firma, która za blisko 4,9 mln zł wykona prace.

Reklama

Przetarg wygrał dobrze znany we Wrocławiu, głównie z wielu inwestycji MPK, Zakład Sieci i Zasilania (ZSiZ). Gdy zdemontuje trakcję i torowisko, ma na prawie miesiąc oddać teren MPWiK, które zajmie się wymianą swojej infrastruktury.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Na mapie zaznaczony jest odcinek ul. Szczytnickiej, który będzie remontowany. Fot. Magda Pasiewicz
Na mapie zaznaczony jest odcinek ul. Szczytnickiej, który będzie remontowany.

Budowa nie będzie łatwym przedsięwzięciem, bowiem w takich rejonach miasta zawsze na budowlańców czekają komplikacje. Pod Szczytnicką zidentyfikowane są wojenne pozostałości w postaci tuneli ewakuacyjnych łączących budynki po obu stronach ulicy.

Czasem zaskakują również niezinwentaryzowane instalacje i to niekoniecznie te przedwojenne, ale z czasów PRL-u, kiedy nie każda inwestycja była sumiennie odwzorowywana na mapach.

Remont Szczytnickiej - tramwaje będą ciszej 

Gdy zakończy się etap prac podziemnych, ZSiZ zrobi nową, betonową podbudowę, na której tory położy na warstwie wibroizolacyjnej.

Po zakończeniu inwestycji poprawi się komfort życia mieszkańców ulicy Szczytnickiej. Tramwaje będą jeździć znaczne ciszej.
Katarzyna Pawlak, MPK Wrocław

Międzytorze ma symulować bruk – będzie na nim wyciśnięta faktura kostki. Nowa będzie sieć trakcyjna na całej długości ulic Szczytnickiej i Curie-Skłodowskiej od ronda Reagana do Wyszyńskiego. Odświeżone i zakonserwowane będzie 31 słupów oraz staną dwa zupełnie nowe.

Remont Szczytnickiej - tory to dopiero początek

Torowisko na Szczytnickiej, jak zresztą cała ulica, jest w fatalnym stanie. Jego remont to początek zmian. Blasku ma nabrać cała przestrzeń. Na to, jak będzie docelowo wyglądać droga, chodniki, zieleń, ile będzie miejsc parkingowych, wpływ będą mieć mieszkańcy podczas konsultacji społecznych. Zacząć się mają niebawem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl