wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Eurowizja Junior 2022. Kim jest Laura Bączkiewicz, która będzie reprezentowała Polskę? Przeczytaj!
Na zdjęciu Laura Bączkiewicz, która będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior TVP/materiały The Voice Kids
Na zdjęciu Laura Bączkiewicz, która będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior

Już wiemy, kto będzie reprezentował nasz kraj na Eurowizji Junior w Armenii. To dziesięcioletnia Laura Bączkiewicz. Dziewczynka wygrała - głosami jurorów i telewidzów - dzisiejszą (25.09.) specjalną "Szansę na sukces. Eurowizja Junior 2022" na TVP i dzięki temu jedzie na Eurowizję. Laura zaśpiewała piosenkę "Lot na Księżyc". Kim jest nasza reprezentantka?

Reklama

Laurę Bączkiewicz mogliśmy oglądać w programie "The Voice Kids" na TVP.

- Laura ma 10 lat. Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku zaledwie 4 lat w Konińskim Domu Kultury. Obecnie naukę kontynuuje w Studiu Piosenki Estradowej Hit w Koninie. Od najmłodszych lat zachwyca swoim talentem wokalnym, zdobywając nagrody w konkursach i na festiwalach muzycznych. Laura jest także aktorką dubbingową, użycza swojego głosu wielu postaciom animowanym i filmowym. To dziewczynka pełna energii, kochająca przyrodę i zwierzęta. W domu ma dwa psy, dwa koty i króliczka. W przyszłości chciałaby zostać wokalistką lub aktorką. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki - czytamy na stronie internetowej The Voice Kids.

- Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym dzieci – reprezentanci różnych państw. które należą do Europejskiej Unii Nadawców – prezentują utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022 odbędzie się 11 grudnia w Erywaniu, w Armenii - informuje TVP na swojej stronie intrnetowej. - Tegoroczną reprezentantką Polski w konkursie będzie Laura Bączkiewicz z piosenką „Lot na Księżyc” - dodaje. Rok temu, drugie miejsce na Eurowizji Junior w Paryżu, zdobyła Sara James. 

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl