wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Nowe przejście dla pieszych i rowerzystów. Można bezpiecznie przejść przez tory kolejowe przecinające ul. Agrestową

Otwarto przejście pieszo-rowerowe przez tory na ul. Agrestowej, na granicy osiedli Ołtaszyn i Partynice. Przecina ono otwartą kilka miesięcy temu odnowioną linię kolejową z Wrocławia Głównego do Sobótki i Świdnicy. Miejsce jest obecnie oświetlone, zamontowano na nim szlabany i ustawiono kamery. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

W czwartek, 13 października, otwarto pieszo-rowerowe przejście przez tory w ciągu ul. Agrestowej.

To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców okolicznych osiedli, takich jak: Ołtaszyn, Partynice, Krzyki i Borek ponieważ linia kolejowa nr 285 relacji Wrocław Główny - Świdnica Przedmieście dzieli ul. Agrestową na dwie części.

Popularne przejście przez tory stało się bezpieczne

Wcześniej nie istniało legalne oraz bezpieczne przejście przez wspomnianą linię kolejową w miejscu jej skrzyżowania z ul. Agrestową. Jednak wiele osób pomimo tego przechodziło w tym miejscu przez tory. Stało się to szczególnie niebezpiecznie po przywróceniu tam ruchu pociągów.

Na szczęście sytuacja uległa zmianie. Otwarte w czwartek (13 października) przejście znacząco zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów przechodzących przez tory.  

Przejście przy ul. Agrestowej. Miejsce zostało oświetlone i posiada szlabany

Nowe przejście jest bardzo bezpieczne i posiada samoczynny system przejazdowy. To oznacza, że zostało wyposażone w napędy rogatkowe, szlabany zamykające się przed przejazdem pociągu, sygnalizatory drogowe emitujące sygnały dźwiękowe i świetlne oraz czujniki
Klaudia Piątek, z biura prasowego ZDiUM

Oprócz tego na przejściu znajduje się oświetlenie LED, sterowane za pomocą zegara astronomicznego i czujnika zmierzchowego. Posiada też możliwość sterowania zdalnego przez dyżurnego ruchu.

Zamontowano również system telewizji przemysłowej do monitorowania przejścia, który zapewnia obserwację obiektów oraz zdarzeń. Obraz będzie zapisywany na rejestratorze za pomocą dwóch kamer. Rejestrator umożliwia nagrywanie obrazu przez siedem dni.

Po obu stronach przejazdu kolejowego oddano do użytku niewielkie odcinki dróg rowerowych.

Inwestycję nadzorował Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM). Koszt prac wyniósł nieco ponad milion złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl