wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Bilety kolejowe za darmo! I to na pociągi w całej Europie. Zobacz, jak możesz je zdobyć
Dzięki darmowym biletom możemy np. pojechać pociągiem na południe Francji. Na zdjęciu Lazurowe Wybrzeże pixabay
Dzięki darmowym biletom możemy np. pojechać pociągiem na południe Francji. Na zdjęciu Lazurowe Wybrzeże

Aż 35 tysięcy darmowych biletów kolejowych trafi do Polaków i innych mieszkańców Europy już tej jesieni. Co trzeba zrobić, żeby dostać darmowy bilet na pociąg i zwiedzić koleją Europę? Czy każdy może otrzymać darmowy bilet? Akcja już ruszyła – sprawdź, do kiedy potrwa. Zobacz szczegóły!

Reklama

Komisja Europejska otworzyła właśnie (we wtorek, 11 października) jesienną rundę zgłoszeń do DiscoverEU. Dzięki tej inicjatywie 35 tys. młodych ludzi otrzyma bilet kolejowy, który umożliwi im odkrywanie Europy i jej bogatej kultury.

Bilety kolejowe za darmo. Co trzeba zrobić, żeby je dostać?

- Aby zdobyć bilet, młodzi ludzie muszą wejść na Europejski Portal Młodzieżowy i odpowiedzieć na pięć pytań konkursowych i jedno pytanie dodatkowe - informuje Komisja Europejska w swoim komunikacie.

Bilety kolejowe za darmo. Kto może walczyć o bilet?

Kandydaci, urodzeni między 1 stycznia i 31 grudnia 2004 r., którzy pomyślnie przejdą procedurę konkursową, będą mogli podróżować po Europie przez okres do 30 dni od 1 marca 2023 r. do 29 lutego 2024 r.

Rok 2022 jest Europejskim Rokiem Młodzieży i jest to kluczowy moment w historii Europy. Musimy skupić się na młodszych pokoleniach i zaoferować im możliwość poszerzenia horyzontów, by zbudować świat, który będzie bardziej połączony i tolerancyjny. To właśnie kryje się za inicjatywą DiscoverEU. Dzięki podróżowaniu młodzi ludzie mogą odkryć naszą różnorodność, ale także przekonać się o tym, jak wiele nas łączy.
Marija Gabriel, komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży

DiscoverEU jest obecnie częścią programu Erasmus+, w związku z czym do udziału w konkursie kwalifikują się również uczestnicy z Islandii, Liechtensteinu, Macedonii Północnej, Norwegii, Serbii i Turcji.

Bilety kolejowe za darmo. To szansa na większą niezależność

Komisja uruchomiła inicjatywę DiscoverEU w czerwcu 2018 r. i od tego czasu o 165 tys. dostępnych biletów ubiegało się prawie 754 tys. kandydatów. W ankiecie przeprowadzonej po podróży 66 proc. kandydatów oświadczyło, że po raz pierwszy wyjechało pociągiem poza swój kraj zamieszkania. Dla wielu z nich była to także pierwsza podróż bez rodziców lub innych dorosłych i większość z nich wskazała, że stali się dzięki temu bardziej niezależni.

Dzięki DiscoverEU mieli szansę lepiej zrozumieć inne kultury i europejską historię. To doświadczenie pozwoliło im również udoskonalić znajomość języków obcych. Dwie trzecie spośród nich stwierdziło, że gdyby nie DiscoverEU, nie byłoby ich stać na bilet.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl