wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Na trasę Wrocław Główny – Siechnice – Jelcz-Laskowice wróciły pociągi. Koniec remontów mostów i wiaduktów

Na trasę Wrocław Główny – Siechnice – Jelcz-Laskowice wróciły pociągi. Koniec remontów mostów i wiaduktów

Redakcja www.wroclaw.pl,

Na zdjęciu pociąg Kolei Dolnośląskich, odjeżdżający z Wrocławia Głównego w kierunku Jelcza-Laskowic. fot. Michał Kurowicki
Na zdjęciu pociąg Kolei Dolnośląskich, odjeżdżający z Wrocławia Głównego w kierunku Jelcza-Laskowic.

Od poniedziałku, 10 października, wróciły połączenia na trasie Wrocław Główny – Siechnice – Jelcz-Laskowice. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły już przebudowę i budowę ważnych wiaduktów oraz mostów na tej trasie. Remontowano obiekty pomiędzy Czernicą Wrocławską i Siechnicami.

Reklama

Pociągi na remontowaną linię kolejową nr 277: Wrocław Główny – Siechnice – Jelcz-Laskowice wracały etapami: od 1 października na trasę ruszyły składy towarowe, a od poniedziałku, 10 października, składy osobowe. 

Przebudowywali stuletnie mosty i wiadukty

Przyczyną wstrzymania ruchu i wprowadzenia komunikacji zastępczej na wspomnianej trasie była konieczność przeprowadzenia niezbędnych remontów.

Na odcinku od Jelcza-Laskowic do Wrocławia Brochowa przebudowano dwa mosty i dwa wiadukty. Gruntowne prace, przy obiektach służących kolei już od ponad stu lat, pozwolą na przewidywaną w przyszłości budowę drugiego toru.

Po zakończeniu wszystkich prac obiekty pozwolą na szybsze przejazdy pociągów, także tych towarowych z większymi ładunkami.

Składy będą mogły rozwinąć prędkość do 120 km/godz. Projekt pozwoli na odciążenie z ruchu towarowego połączenia Wrocław  – Opole, przez Oławę i Brzeg, wykorzystywanego w podróżach aglomeracyjnych, regionalnych i międzynarodowych.

Inwestycja za ponad 41 mln zł netto realizowana jest ze środków budżetowych.

Do Jelcza-Laskowic przez Siechnice albo Dobrzykowice

Pasażerowie na trasie z Wrocławia Głównego do Jelcza-Laskowic (obsługują ją Koleje Dolnośląskie i Polregio) mają do wyboru dwie możliwości poruszania się pomiędzy tymi miastami.

Pierwsza to linia nr 277 (na niej właśnie zakończył się remont) prowadzi przez Siechnice. Druga to linia nr 292 (otwarta w grudniu 2012 r.), prowadzi przez Dobrzykowice.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl