wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. PKP Intercity będzie miało 450 nowoczesnych wagonów. Pojadą także na trasach z Wrocławia Głównego [ZDJĘCIA]

PKP Intercity ogłosiło największy w swojej historii przetarg pod względem liczby zamawianych pojazdów. Po jego zakończeniu przewoźnik będzie miał o 300 nowych wagonów więcej, a dodatkowo istnieje możliwość dokupienia kolejnych 150 wagonów. Część z nich pojedzie na trasach wyjeżdżających z Wrocławia Głównego. Zobacz, jak będą wyglądać.

Reklama

Wagony, którymi obecnie podróżujemy w PKP Intercity mają zadowalający standard. Jednak spółka chce dalej podnosić jakość swoich usług, dlatego jej zarząd zdecydował o zakupie jeszcze nowocześniejszych wagonów.

Zobacz, jak będą wyglądać nowe wagony. Kliknij w przycisk PKP Intercity:

Nowe wagony przyjadą do Polski w 2025 roku

Zamawiane pojazdy będą wykorzystywane w kategorii średniej, czyli jednej z trzech nowych kategorii połączeń, które PKP Intercity planuje uruchamiać w perspektywie 2030 roku. PKP Intercity oczekuje rozpoczęcia ich dostaw w 2025 roku.

Pociągi kategorii średniej połączą największe miasta w Polsce, zatrzymają się w mniejszych ośrodkach, będą również kursować za granicę. Wagony będą miały homologacje na sieci kolejowe Czech, Niemiec, Austrii, Słowacji, Węgier i Litwy.

Nowoczesnymi pojazdami pojedziemy z Wrocławia Głównego

Nowe jednostki docelowo pojadą z Wrocławia do innych miast w Polsce oraz do Niemiec, Czech i Austrii. Wsiądziemy do nich na następujących trasach prowadzących przez stolicę Dolnego Śląska:

  •  Przemyśl - Kraków - Katowice - Wrocław - Berlin
  •  Przemyśl - Kraków – Katowice - Wrocław - Poznań - Szczecin
  •  Gdynia - Poznań – Wrocław - Praga
  •  Kraków - Wrocław - Bohumin - Wiedeń

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl