4. Listopadowe zbiórki krwi we Wrocławiu – gdzie i kiedy stanie krwiobus? [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu kobieta oddająca krew fot. RCKiK Wrocław
Na zdjęciu kobieta oddająca krew

Krew jest niezbędna do ratowania ludzkiego życia, realizacji wielu operacji, a także do przeprowadzania transplantacji narządowych, dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu co miesiąc organizuje akcje wyjazdowe. Obecnie najbardziej brakuje krwi grup minusowych. Chcesz pomóc? Sprawdź harmonogram postoju krwiobusów w listopadzie we Wrocławiu.

Listopadowe zbiórki krwi we Wrocławiu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu każdego miesiąca organizuje akcje wyjazdowe. Aktualnie najbardziej brakuje krwi grup minusowych: 0-, A- i B-. Gdzie i kiedy możemy oddać krew w naszym mieście?

• 9 listopada, w godz. od 8.00 do 12.00, Krajowy Rejestr Długów, ul. Siedzikówny 12,
  • 16 listopada, w godz. od 8.00 do 13.00, Akademia Wojsk Lądowych, ul. Czajkowskiego 109,
  • 18 listopada, w godz. od 9.00 do 13.00, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Wybrzeże Słowackiego 12-14,
  • 29 listopada, w godz. od 8.00 do 13.00, Akademia Wojsk Lądowych, ul. Czajkowskiego 109,
  • 30 listopada, w godz. od 8.00 do 13.00, Akademia Wojsk Lądowych, ul. Czajkowskiego 109.

Obecnie mamy niedobory wszystkich grup minusowych. Brakuje też krwi grupy B+. Bardzo zachęcamy, aby osoby chętne przychodziły do naszych oddziałów i oddawały krew.
Jacek Blicharski, dyrektor RCKiK we Wrocławiu

Zostań honorowym dawcą krwi

Jak przygotować się do oddawania krwi?

• zgłaszając się do oddania krwi wystarczy zabrać ze sobą aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem,
  • krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kilogramów i cieszy się dobrym zdrowiem,
  • przed oddaniem krwi należy być wyspanym, wypoczętym, dobrze nawodnionym oraz zjeść lekkostrawny posiłek.

Oddanie krwi pełnej trwa średnio zaledwie 8 minut, a ratuje życie drugiego człowieka.