wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. „W kółko kręcę”. Szybki zjazd z góry na finiszu wrocławskiej rowerowej rywalizacji

Rywalizacja rowerowa „W kółko kręcę” trwa do końca listopada. Choć półmetek za nami, to lepiej jeszcze nie typować zwycięzców, bo od 12 listopada czeka nas szybki zjazd z góry rowerowej rywalizacji. Od tego dnia punkty za przejazdy będą liczone podwójnie. A to może wiele namieszać w rankingu.

Reklama

W rywalizacji „W kółko kręcę” można brać udział indywidualnie albo dołączyć do wybranej szkoły, uczelni lub firmy. W rankingu wyszczególnionych jest 9 wrocławskich uczelni i aż 8 podgrup związanych z Politechniką Wrocławską. Ciągle można dołączenia do zabawy.

Jak wziąć udział w rywalizacji

Najważniejsze jest zainstalowanie darmowej aplikacji „W kółko skręcę”. Po wpisaniu swoich danych wskaż maksymalnie 5 tras, które najczęściej pokonujesz rowerem. Dołącz też do grupy wybranej uczelni.

Za każdym razem, gdy wsiądziesz na rower, uruchom aplikację i dostęp do lokalizacji. Za każdy przejechany kilometr aplikacja automatycznie naliczy punkty. Dodatkowe punkty są przyznawane za podróżowanie rowerem 5 dni z rzędu.

Od 12 listopada rywalizacja nabierze tempa, bo punkty będą liczone podwójnie.

Załóż kask i jedź bezpiecznie po nagrody

Zebrane punkty będą wymienione na nagrody dostępne w „kiosku”. Są to bilety, vouchery, T-shirty i różne akcesoria rowerowe. Główną nagrodą jest rower. Otrzymają go osoby, które zajmą 5., 15. i 55. miejsce.

Uczelnie motywują swoich studentów dodatkowymi nagrodami. Politechnika Wrocławska obiecuje nagrody dla najbardziej aktywnych rowerzystów. Uniwersytet Medyczny zachęca z kolei przyznawaną co tydzień nagrodą niespodziankę. Aby ją wylosować, należy wysłać swoje zdjęcie na rowerze i w kasku rowerowym na głowie na uczelnianego maila: komunikacja[et]umw.edu.pl.

Ranking jest i zmienia się z godziny na godzinę

W aplikacji na bieżąco można śledzić zarówno indywidualne statystyki, jak i ranking uczelni. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę, zwłaszcza gdy jest słonecznie.

Oto ranking z godziny 12.25:

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Na zdjęciu Screenshot aplikacji "W kółko kręcę", ranking uczelni: Politechnika Wrocławska 129991 pkt., Uniwersytet Medyczny 23494 pkt. i Uniwersytet Przyrodniczy 17066 pkt
Screenshot aplikacji "W kółko kręcę", ranking uczelni

Oto ranking z godziny 13.48:

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Na zdjęciu Screenshot aplikacji "W kółko kręcę", ranking uczelni: Politechnika Wrocławska 130125 pkt., Uniwersytet Medyczny 23600 pkt. i Uniwersytet Przyrodniczy 17122 pkt
Screenshot aplikacji "W kółko kręcę", ranking uczelni

Pomyślcie tylko, co będzie się działo po 12 listopada.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl