wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. „W kółko kręcę”. Szybki zjazd z góry na finiszu wrocławskiej rowerowej rywalizacji
Na zdjęciu grupa rowerzystów w parku, dwóch mężczyzn, dziecko i starsza kobieta Hipek Terpiński
Na zdjęciu grupa rowerzystów w parku, dwóch mężczyzn, dziecko i starsza kobieta

Rywalizacja rowerowa „W kółko kręcę” trwa do końca listopada. Choć półmetek za nami, to lepiej jeszcze nie typować zwycięzców, bo od 12 listopada czeka nas szybki zjazd z góry rowerowej rywalizacji. Od tego dnia punkty za przejazdy będą liczone podwójnie. A to może wiele namieszać w rankingu.

Reklama

W rywalizacji „W kółko kręcę” można brać udział indywidualnie albo dołączyć do wybranej szkoły, uczelni lub firmy. W rankingu wyszczególnionych jest 9 wrocławskich uczelni i aż 8 podgrup związanych z Politechniką Wrocławską. Ciągle można dołączenia do zabawy.

Jak wziąć udział w rywalizacji

Najważniejsze jest zainstalowanie darmowej aplikacji „W kółko skręcę”. Po wpisaniu swoich danych wskaż maksymalnie 5 tras, które najczęściej pokonujesz rowerem. Dołącz też do grupy wybranej uczelni.

Za każdym razem, gdy wsiądziesz na rower, uruchom aplikację i dostęp do lokalizacji. Za każdy przejechany kilometr aplikacja automatycznie naliczy punkty. Dodatkowe punkty są przyznawane za podróżowanie rowerem 5 dni z rzędu.

Od 12 listopada rywalizacja nabierze tempa, bo punkty będą liczone podwójnie.

Załóż kask i jedź bezpiecznie po nagrody

Zebrane punkty będą wymienione na nagrody dostępne w „kiosku”. Są to bilety, vouchery, T-shirty i różne akcesoria rowerowe. Główną nagrodą jest rower. Otrzymają go osoby, które zajmą 5., 15. i 55. miejsce.

Uczelnie motywują swoich studentów dodatkowymi nagrodami. Politechnika Wrocławska obiecuje nagrody dla najbardziej aktywnych rowerzystów. Uniwersytet Medyczny zachęca z kolei przyznawaną co tydzień nagrodą niespodziankę. Aby ją wylosować, należy wysłać swoje zdjęcie na rowerze i w kasku rowerowym na głowie na uczelnianego maila: komunikacja[et]umw.edu.pl.

Ranking jest i zmienia się z godziny na godzinę

W aplikacji na bieżąco można śledzić zarówno indywidualne statystyki, jak i ranking uczelni. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę, zwłaszcza gdy jest słonecznie.

Oto ranking z godziny 12.25:

Oto ranking z godziny 13.48:

Pomyślcie tylko, co będzie się działo po 12 listopada.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl