wroclaw.pl strona główna

WAŻNE Nowe zasady mobilizacji wojskowej. Kogo wezwą na służbę

  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Pierwsza warstwa asfaltobetonu na Powstańców Śl. we Wrocławiu

Na odcinku ul. Powstańców Śląskich między ul. Wielką a rondem drogowcy ułożyli dzisiaj pierwszą warstwę asfaltobetonu - podbudowę drogi. Inwestycja polegająca na remoncie jednej z głównych arterii Wrocławia, wkroczyła więc w kolejną fazę.

Reklama

Po przygotowaniu i utwardzeniu wzmocnionego podłoża (warstwa mrozoodporna i kruszywo) i wykonaniu prac brukarskich przy krawędzi jezdni, w czwartek i piątek ekipy wykonawcy remontu zaczęły układać nową nawierzchnię na obu pasach jezdni.

<p>Remont Powstańc&oacute;w Śląskich, 26.09.2025. Pierwsza warstwa asfaltobetonu na odnicku między Wielką a rondem.</p> Marek Księżarek
Remont Powstańców Śląskich, 26.09.2025. Pierwsza warstwa asfaltobetonu na odnicku między Wielką a rondem.

Na razie ułożona została pierwsza warstwa podbudowy asfaltobetonowej, na której znajdą się kolejne dwie (wiążąca i ścieralna) – z asfaltobetonu o grubości 10 cm. Jak szybko to nastąpi - zależy w dużej mierze od warunków pogodowych, ale mowa o najbliższych dwóch tygodniach.

<p>Mapa pokazująca remontowane odcinki ul. Powstańc&oacute;w Śląskich</p> www.wroclaw.pl
Mapa pokazująca remontowane odcinki ul. Powstańców Śląskich

Równolegle toczą się roboty brukarskie na pozostałych odcinkach - między Swobodną a Radosną oraz rondem i Hallera - związane z podbudową jezdni oraz z układaniem krawężników i wpustów ściekowych. Drogowcy wykorzystują do tego m.in. odzyskany materiał kamienny z rozebranej starej nawierzchni.

Remont ul. Powstańców Śląskich zaczął się w lipcu i potrwa około pół roku. Za 14,1 mln zł wykonawca przebuduje trzy odcinki o łącznej długości ponad 1 km:

  1. Swobodna – Radosna (550 m);
  2. Wielka – pl. Powstańców Śląskich (220 m);
  3. pl. Powstańców Śląskich – Hallera (365 m).

<p>Remont Powstańc&oacute;w Śląskich, 26.09.2025. Pierwsza warstwa asfaltobetonu na odnicku między Wielką a rondem.</p> Marek Księżarek
Remont Powstańców Śląskich, 26.09.2025. Pierwsza warstwa asfaltobetonu na odnicku między Wielką a rondem.

Oprócz wymiany nawierzchni ulicy w ramach inwestycji wykonane zostaną także:

  • nowe nawierzchnie peronów przystanków autobusowych, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
  • nowe nawierzchnie fragmentów chodników, ścieżek rowerowych, zjazdów i zatok postojowych,
  • regulacja wpustów kanalizacji deszczowej i pokryw studni,
  • nowe oznakowanie pionowe i poziome,
  • odtworzenie zieleni w pasie drogowym.

Remont ten nie obejmuje ronda, czyli pl. Powstańców. Ta część arterii będzie realizowana jako odrębne zadanie. Na razie trwa przygotowanie projektu, wiadomo jednak, że na nawierzchni zostanie kamienna kostka, która zniknie z pozostałych części ul. Powstańców Śląskich.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama