wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Autobusy jeżdżą nową ul. 11 Listopada [TRASY]
Tak prezentowała się nowa ulica 11 Listopada jeszcze podczas prac wykończeniowych. Fot. Oleksandr Poliakovsky
Tak prezentowała się nowa ulica 11 Listopada jeszcze podczas prac wykończeniowych.

W sobotę, 25 listopada, otwarta została obwodnica Leśnicy. Nową ulicą 11 Listopada jeżdżą nie tylko kierowcy, ale również dwie linie autobusowe: 107 i 148. Częścią nowej trasy jest wiadukt nad torami kolejowymi, dzięki któremu samochody i autobusy nie stoją już przed często zamykanymi rogatkami na ul. Żernickiej. 

Reklama

Na obwodnicę Leśnicy, która odciąży centrum osiedla, przede wszystkim ul. Średzką, została przełożona droga krajowa nr 94. O tym, jak będzie wyglądał początek zmian na Leśnicy, piszemy tutaj:

Kierowcy jadący z centrum miasta do Miękini, Środy Śląskiej czy Zielonej Góry, od Glinianek przemierzają przebudowaną ul. Kosmonautów, która teraz ma cztery pasy ruchu. Na wysokości szpitala przy Fieldorfa, mogą skręcić w lewo, w ul. 11 Listopada. Z niej wjadą w al. Kaczorowskiego, która wyprowadza ruch niemal za Leśnicę, blisko granicy Wrocławia.

Autobus 107 aż na Pracze Odrzańskie 

Z fragmentu obwodnicy Leśnicy - ul. 11 Listopada i wiadukt nad torami będący w jej ciągu - korzystają autobusy MPK. Znacznie wydłużyła się trasa autobusu 107. Już nie kończy kursu na „Jerzmanowo cmentarz”. Od 25 listopada z Jerzmanowskiej skręca w prawo w ul. 11 Listopada, przecina Kosmonautów, jedzie Fieldorfa, przez Stabłowice aż na Pracze Odrzańskie.

Autobus 148 bez przestojów na rogatkach

Linia 148, która obsługuje m.in. mieszkańców Żernik, Złotnik i Leśnicy, nie kursuje ul. Żernicką przez tory kolejowe. Przed nimi zjeżdża w Jerzmanowską, z niej w ul. 11 Listopada, przejeżdża nad torami, na rondzie skręca w Halicką i Małopolską jedzie starą trasą przez Złotniki na Leśnicę.

Na nowym odcinku trasy zabiera bądź wysadza pasażerów na czterech przystankach: „Jerzmanowska 9”, „Jerzmanowska 17”, „Częstochowska” i „Halicka”.

Linie nocne 243 i 253 

Minimalne zmiany dotknęły kursów nocnych linii 243 i 253. Autobusy te jadące do Leśnicy z ulicy Średzkiej bezpośrednio wjeżdżają na pętlę "Leśnica", a w kierunku centrum jadą przez ulicę Płońskiego, Trzmielowicką i Średzką. Ma to związek z planowanymi zmianami organizacji ruchu na ul. Średzkiej. 

Otwarcie ul. 11 Listopada symbolicznie planowane było na datę 11 listopada, jednak trwające prace wykończeniowe, montaż systemu sterowania ruchem i nasadzenia dużych drzew wymusiły przesunięcie terminu na 25 listopada.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl