wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław planuje oszczędzanie energii. Wiemy, na których ulicach można sterować oświetleniem [ZOBACZ LISTĘ ULIC]

Mateusz Lubański,
Wrocław planuje oszczędzanie energii po tym, jak w przetargu na zakup prądu wpłynęła oferta nie do zaakceptowania. Na zdjęciu widać pl. Bema, po zmroku, pięknie oświetlony. Widok jest z lotu ptaka Maciej Kulczyński
Wrocław planuje oszczędzanie energii po tym, jak w przetargu na zakup prądu wpłynęła oferta nie do zaakceptowania. Na zdjęciu widać pl. Bema, po zmroku, pięknie oświetlony. Widok jest z lotu ptaka

Wrocław przygotowuje się do wprowadzenia planu oszczędzania energii elektrycznej ze względu na horrendalne ceny prądu. Oznacza to m.in. inny niż do tej pory zakres działania oświetlenie ulicznego. Na niektórych wrocławskich ulicach natężeniem oświetlenia drogowego można sterować. Sprawdźcie, na których!

Reklama

Horrendalne ceny prądu. Wrocław planuje oszczędności

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zdecydował o unieważnieniu przetargu na zakup prądu w przyszłym roku. Jedyna oferta wpłynęła od PGE Obrót S.A.

Zaproponowana kwota 405 mln zł była nie do zaakceptowania przez Miasto. To bowiem o 339 mln więcej niż w roku bieżącym!

We Wrocławiu można sterować natężeniem oświetlenia na drogach. Gdzie?

W ramach planowania oszczędności, władze Wrocławia podjęły decyzję między innymi o skróceniu czasu iluminacji budynków czy ograniczeniu iluminacji świątecznych podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.

Jednym z działań, których mogą spodziewać się mieszkańcy, jest również zmiana zakresu działania oświetlenia ulicznego. Okazuje się bowiem, że Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta może sterować natężeniem oświetlenia w niektórych lokalizacjach. Ile jest takich latarni? Aż 2 tysiące! Drugie tyle posiada Tauron.

Gdzie znajdują się sterowalne oprawy LED? Poniżej znajdziecie listę miejsc:

Tauron zarządza sterowalnym oświetleniem przy al. Jana III Sobieskiego i ul. Powstańców Śląskich.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl