wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. MPK wyremontowało przejścia przez torowiska. Prace prowadzono w aż siedmiu lokalizacjach
MPK Wrocław wyremontowało przejścia przez torowiska w 7 miejscach. Na zdjęciu jedno z przejść przy ul. Legnickiej MPK Wrocław
MPK Wrocław wyremontowało przejścia przez torowiska w 7 miejscach. Na zdjęciu jedno z przejść przy ul. Legnickiej

MPK Wrocław zakończyło gruntowną modernizację siedmiu przejść przez torowiska. Niestabilną i zużytą kostkę brukową zastąpiły betonowe płyty. Skorzystają nie tylko pasażerowie komunikacji miejskiej, ale również piesi oraz rowerzyści. Koszt remontów to 600 tys. zł. Lista miejsc, gdzie łatwiej dojdziemy do przystanków.

Reklama

Remont przejść przez torowiska rozpoczął się na początku sierpnia. 

– TORYwolucja się nie zatrzymuje i teraz obejmuje także rozwiązania dla pieszych i pasażerów, którym chcemy ułatwić dotarcie na przystanki. Ruszamy więc z kompleksowym remontem przejść w ważnych punktach komunikacyjnych, przez które każdego dnia przemieszcza się po kilka tysięcy osób – mówił przy okazji rozpoczęcia prac Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Gdzie MPK wyremontowało przejścia dla pieszych?

Wysłużoną kostkę brukową zastąpiły już stabilne płyty betonowe lub asfalt. Inwestycja warta około 600 tys. zł została już zrealizowana, a zakres prac objął uszkodzone przejścia przez torowiska w siedmiu lokalizacjach:

  • Legnicka przy Astrze,
  • Legnicka przy Kwiskiej,
  • Legnicka przy Małopanewskiej (dwie strony),
  • Powstańców Śląskich przy Sky Tower,
  • Powstańców Śląskich przy Sztabowej,
  • Kazimierza Wielkiego przy Krupniczej.

Pozostało nam jedynie ich pomalowanie, ale do tego potrzebujemy dłuższej przerwy między opadami deszczu, a na przejściu asfaltowym dwa tygodnie po położeniu masy bitumicznej
MPK Wrocław

MPK Wrocław zapowiada, że jeszcze w tym roku rozpocznie się remont trzech kolejnych przejść – dwóch przy rondzie Powstańców Śląskich i jednego przy ul. Wielkiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl