wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Na mostach Pomorskich leją asfalt, a z balustrady na Uniwersytet „patrzą” wszystkie maszkarony [ZDJĘCIA]

Michał Kurowicki,
Na zdjęciu jest most Pomorski Południowy gdzie układają pierwszą warstwę asfaltu fot. Wrocławskie Inwestycje
Na zdjęciu jest most Pomorski Południowy gdzie układają pierwszą warstwę asfaltu

Duże zmiany na moście Pomorskim Południowym. Ekipy budowlane kładą tam pierwszą warstwę asfaltu, w miejscach które wcześniej były poddane niezbędnej izolacji. Na balustradę, od strony Uniwersytetu Wrocławskiego, wróciły już wszystkie wyczyszczone i odnowione maszkarony, wśród nich jeden zupełnie nowy. Zobaczcie zdjęcia, co dzieje się na moście Pomorskim we Wrocławiu.

Reklama

Cały czas zmieniają się mosty Pomorskie, gdzie prowadzony jest gruntowny remont. Najważniejsze zmiany to usunięcie szpecącej mosty rury ciepłowniczej, odnowienie strażnic, czy budowa nowych przystanków i położenie szyn tramwajowych.

Remont mostów Pomorskich. Na jezdnię leją specjalny asfalt

Obecnie trwa kolejny etap prac. W ostatnich dniach ekipy remontowe położyły pierwszą warstwę asfaltu tzw. twardolanego na moście Pomorskim Południowym, w miejscach które wcześniej zostały poddane izolacji.

Galeria zdjęć

To specjalny rodzaj asfaltu, który utrzymywany jest do ułożenia w temperaturze 200 stopni Celsjusza. Docelowo, na przeprawie pojawią się najpierw dwie warstwy takiego asfaltu, a potem ułożona będzie na nim warstwa bitumiczna.

Maszkarony „spoglądają” już na Uniwersytet Wrocławski

Kolejną nowością na moście Pomorskim Południowym jest montaż prawie wszystkich rzeźb maszkaronów na balustradzie wschodniej przeprawy. To ta jej część, z której maszkarony mogą „spoglądać” na budynek Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wykonawca ma czas na zakończenie wszystkich prac na mostach Pomorskich do kwietnia 2023 r. Jest jednak szansa, że zdąży zrobić to nieco przed terminem. Inwestycja przebudowy zabytkowych przepraw i zdjęcie szpecącej je przez kilkadziesiąt lat rury kosztuje ponad 70 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl