wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Powstaje nowe rondo na obwodnicy Leśnicy. Ruch wahadłowy na Halickiej od 5 sierpnia 2022

Michał Kurowicki,
Tak będzie wyglądało nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Halickiej z al. 11 listopada fot. Wrocławskie Inwestycje
Tak będzie wyglądało nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Halickiej z al. 11 listopada

Trwają prace związane z budową dalszej części obwodnicy Leśnicy. Powstaje nowe rondo. Kierowcy pojadą nowym odcinkiem drogi. Zmiany i utrudnienia w ruchu już od piątku, 5 sierpnia.

Reklama
Powstają kolejne odcinki obwodnicy Leśnicy. Tym razem rozpoczną się prace przy budowie kolejnej części ronda na skrzyżowaniu ul. Halickiej i al. 11 listopada. Roboty startują w piątek, 5 sierpnia, po południu i spowodują tymczasowe utrudnienia dla kierowców.

Od piątku 5 sierpnia ruch wahadłowy na ul. Halickiej 

Na ul. Halickiej, od ul. Podhalańskiej do ul. Żernickiej, będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Zostanie tam ustawiona sygnalizacja świetlna. Zmiany wprowadzone zostaną w godzinach popołudniowych. Prace przy budowie kolejnych fragmentów ronda potrwają do pierwszego kwartału 2023 roku.

Od soboty 6 sierpnia pojedziemy częścią nowej ul. Jerzmanowskiej

To nie koniec zmian związanych z budową dalszej części obwodnicy Leśnicy. Od soboty, 6 sierpnia, kierowcy skorzystają już z ponad 400-metrowego odcinka nowego śladu ulicy Jerzmanowskiej. Został  on poprowadzony na wysokości nowego wiaduktu oraz ścian oporowych i umożliwia przejazd pod nim.
 
 
Wykonawca rozpocznie tym samym budowę nasypu, który połączy zjazd z al. prezydenta Kaczorowskiego (obwodnica Leśnicy) z budowanym wiaduktem nad torami kolejowymi.
 
Inwestycja dokończenia budowy obwodnicy Leśnicy jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 181 milionów złotych. Planowane zakończenie to druga połowa 2023 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl