wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Do Wrocławia przyjechał kolejny, nowoczesny tramwaj. To już 25 Moderus Gamma 2 w barwach MPK

Kolejny, nowy Moderus Gamma 2 będzie woził pasażerów we Wrocławiu. To już 25 tramwaj tego typu, który wyjedzie na tory w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem jego patrona mają wybrać wrocławscy dziennikarze. Łącznie w ciągu ostatnich kilku lat na nowy tabor i remont torów przeznaczono miliard złotych z budżetu miasta.

Reklama

Prezentacja najnowszego tramwaju Moderus Gamma 2 odbyła się w czwartek (3 listopada) w samo południe na ul. Widok w centrum miasta. Tym razem patrona tramwaju mają wybrać dziennikarze z lokalnych mediów. Opowiadał o tym na prasowym briefingu Krzysztof Balawejder, prezes MPK. 

Miliard złotych na nowy tabor i tramwaje

Przede wszystkim cieszę się, że do Wrocławia przyjechał 25 Moderus Gamma 2. Chciałbym poprosić przedstawicieli mediów, żeby wybrali jego patrona. Mam nadzieję, że uda się to zrobić do końca roku. Wierzę, że znajdziecie dobrego kandydata, który będzie godnie reprezentował wrocławskie dziennikarstwo, a może i cały Wrocław.
Krzysztof Balawejder, prezes MPK

W czasie briefingu poinformowano także o tym, jaką kwotę wydaje Wrocław na nowe tramwaje i autobusy. Okazuje się, że podczas kadencji Jacka Sutryka z budżetu miasta zakupiono bądź zmodernizowano 152 tramwaje oraz 183 autobusy. Łącznie na nowy tabor i tory wydano miliard złotych.

Patroni wrocławskich tramwajów to zasłużone dla miasta osoby

Jak dotąd patronami nowych tramwajów we Wrocławiu zostało pięć osób:

  • Adam Wójcik
  • Edyta Stein
  • ks. Stanisław Orzechowski
  • Maria Koterbska
  • Andrzej Waligórski

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl