wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Nowy prezes MPK Wrocław wybrany. Został nim Witold Woźny. Jakie ma plany?

Witold Woźny został prezesem MPK Wrocław, a Przemysław Nowicki jego zastępcą. Obaj są związani ze spółką od lat. W poniedziałek, 6 marca 2023 r., Rada Nadzorcza powołała nowy zarząd spółki. Czy dla pasażerów będzie to odczuwalna zmiana? Wszystko wskazuje na to, że nowe szefostwo będzie kontynuować dzieło zapoczątkowane przez nietuzinkowego prezesa, śp. Krzysztofa Balawejdera.

Reklama

Przypomnijmy, że od śmierci prezesa Krzysztofa Balawejdera jego obowiązki pełnił Marcin Urban, miejski skarbnik i szef rady nadzorczej MPK.

Przekazanie sztafety - Woźny i Nowicki znają MPK

– Krzysiek [Krzysztof Balawejder - red.] zawsze podkreślał, że pracownicy MPK to drużyna, odbywa się tu sztafeta pokoleń, która przekazuje sobie wiedzę, doświadczenie i pasję do tej pracy. Chcemy ten klimat utrzymać, wzmacniać. Między innymi stąd taki wybór nowych władz MPK – nowy zarząd MPK przedstawił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Dodał, że MPK to jeden z największych pracodawców, który świadczy kluczowe usługi komunalne.

Kim jest Witold Woźny, nowy prezes MPK Wrocław?

Witold Woźny do poniedziałkowego poranka był dyrektorem ds. korporacyjnych w MPK. Z firmą związany jest już od 2015 roku. Wiceprezes Przemysław Nowicki pracuje w spółce od 2019 roku i był zastępcą dyrektora ds. korporacyjnych.

Nowy prezes zna klimat tego miejsca, ma duże kompetencje w zakresie zamówień publicznych czy audytu, czyli w sprawach kluczowych dla funkcjonowania takiej spółki jak MPK. Natomiast Przemysław Nowicki ma olbrzymie doświadczenie w branży transportowej. Ściśle współpracował z prezesem Balawejderem.
prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

– Realizacja planów zainicjowanych przez prezesa Balawejdera będzie kontynuowana, a to są ludzie, którzy mają doświadczenie, aby robić to najlepiej – zachwalał nowy zarząd Marcin Urban. – Wszystko zostaje w rodzinie.

Galeria zdjęć

Zarząd MPK i nowe wyzwania 

MPK jest jak rozpędzony pojazd. Napotyka czasem na przeszkody, ale jedzie coraz szybciej i dalej. Mamy świadomość, jak wiele wyzwań przed nami stoi, ale Wrocław zawsze słynął z innowacyjności, był kolebką nowoczesności, a my chcemy być jej częścią.
Witold Woźny, nowy prezes MPK Wrocław

– Nad przewożeniem 530 tys. pasażerów dziennie pracuje 2,8 tys. ludzi i dwóch podwykonawców. Bez pracowników MPK nie przejechałoby ani jednego kilometra i nie przewiozłoby ani jednego pasażera. Ludzie są w naszej spółce najważniejsi i o ten potencjał wciąż będziemy dbać – zadeklarował wiceprezes Przemysław Nowicki.

Witold Woźny (rocznik 1980) jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego (politologia) oraz ma tytuł Master of Business Administration (MBA). Jest również absolwentem kierunku audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, jak i za granicą, był m.in. menadżerem w firmie produkującej żywność w Londynie. Ma bardzo duże doświadczenie w realizacji inwestycji oraz zadań finansowanych ze środków unijnych i krajowych.

Przemysław Nowicki (rocznik 1984) jest ekspertem z zakresu marketingu i transportu. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Menadżerskiego w Wyższej Szkole Handlowej. Posiada również tytuł MBA, a w czasie swojej kariery zawodowej był m.in. prezesem PKS-Tour SA. Współpracował ze Krzysztofem Balawejderem jeszcze w czasie pracy w firmie Polbus-PKS, gdzie był m.in. dyrektorem działu przewozów. Po przejściu w 2019 roku do MPK był zastępcą dyrektora ds. korporacyjnych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl