wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Nowe wiadukty na budowie trasy ekspresowej S3 w stronę granicy z Czechami [ZDJĘCIA]

Rosną w oczach wiadukty na budowanej na Dolnym Śląsku trasie S3. Ekspresówka do granicy z Czechami ma być gotowa w 2024 roku. W pierwszej połowie grudnia GDDKiA poinformowała o zakończeniu nasuwania dwóch dużych wiaduktów. Zobaczcie jak wygląda postęp prac na S3.

Reklama

Wiadukty wzniesiono w technologii nasuwania podłużnego. Polega ona na budowaniu mostu segmentami. Gotowa konstrukcja mostu przesuwana jest na kolejne podpory. Pierwszy z wiaduktów (WS-31) ma 150 metrów długości i znajduje się na wysokości miejscowości Gostków. Drugi, 90-metrowej długości obiekt (WS-36) prowadzi nad rzeczką Lesk, w pobliżu Jaczkowa.

Obie konstrukcje powstały na odcinku S3 z Bolkowa do Kamiennej Góry – tym samym, na którym budowane są najdłuższe na Dolnym Śląsku tunele drogowe. Pierwszy z nich powstaje między miejscowościami Sady Górne i Nowe Bogaczowice. Będzie liczył około 2,3 kilometra i zostanie najdłuższym pozamiejskim tunelem drogowym w Polsce. Kawałek dalej na południe, budowany jest drugi tunel, o długości 320 metrów.

Przebieg trasy na tym odcinku znajdziecie na stronie inwestycji

Odcinek drogi między Bolkowem a Kamienną górą ma zostać ukończony w 2023 roku. Kolejny etap trasy S3, do granicy z Czechami – w 2024 roku. Całkowity koszt inwestycji to prawie 2,5 mld zł. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl