Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. Budują nową trasę dla pieszych i rowerzystów. Powstanie przy ul. Agrestowej we Wrocławiu
Prace ruszyły 12 grudnia, trasa będzie też oświetlona Oleksandr Poliakovsky
Prace ruszyły 12 grudnia, trasa będzie też oświetlona

Jeszcze w tym roku planowane jest oddanie nowej trasy pieszo-rowerowej we Wrocławiu. Inwestycja ma ułatwić mieszkańcom dotarcie do przejazdu kolejowego. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta uspokaja, że drzewa, które rosną przy budowanej trasie nie zostaną wycięte. Koszt prac to blisko 300 tys. złotych.

Właśnie ruszyła budowa trasy pieszo-rowerowej przy ul. Agrestowej, na odcinku od posesji nr 100 do skrzyżowania z ul. Borówczaną (z wyłączeniem terenu PKP). Inwestycja powstaje na działkach Gminy Wrocław. Jej koszt to blisko 300 tys. złotych (wraz z dokumentacją projektową).

Powiększ obraz: Trasa będzie prowadziła do przejazdu kolejowego Oleksandr Poliakovsky
Trasa będzie prowadziła do przejazdu kolejowego

Budowa spójnego połączenia trasy pieszo–rowerowej z istniejącą infrastrukturą w tym rejonie realizowana jest dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, w odpowiedzi na obawy rady osiedla i lokalnej społeczności związane z wycinką drzew przy realizacji inwestycji – po wykonaniu zabiegów pielęgnacyjnych, drzewa można zachować.

Zwróciliśmy się do projektanta z propozycją zwężenia ciągu pieszo-rowerowego w obrębie skupiny drzew, w taki sposób, aby je pozostawić
wyjaśnia Klaudia Piątek z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu