wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Nowa Pesa wkrótce przyjedzie do Wrocławia (zdjęcia)

Możemy już zobaczyć, jakimi tramwajami niebawem będziemy jeździć po wrocławskich torach. Wcześniej pokazywaliśmy wizualizacje, ale teraz mamy zdjęcia już prawie gotowej Pesy, która wkrótce przyjedzie do Wrocławia. Obecnie jest jeszcze dopieszczana w bydgoskiej fabryce. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Jako pierwszy przyjedzie do nas wóz oczywiście z numerem 1. Zgodnie z zasadami oznaczeń stosowanymi przez MPK, pełny numer tej Pesy to 3401 - i taki już widać na niektórych zdjęciach. Przewoźnik pokaże nam swój pierwszy z serii nowych bydgoskich tramwajów zapewne zaraz, gdy go tylko dostanie, jednak nie oznacza to, że od razu spotkamy go na rozkładowych kursach.

Pesa musi przejść proces homologacji, co zapewne zajmie kilka lub kilkanaście tygodni. Na trasie zatem spotkamy nową Pesę pewnie późną wiosną 2024.

MPK podpisało umowę na zakup 24 Pes, ale jak zapowiedział prezydent Jacek Sutryk, skorzysta z opcji dokupienia jeszcze 16 pojazdów. Zatem łącznie po Wrocławiu jeździć będzie 40 tramwajów z Bydgoszczy. Tych nowych, bowiem MPK użytkuje już osiem Pes zakupionych dziewięć lat temu.

Tramwaje z Bydgoszczy to nowoczesne pojazdy, w pełni niskopodłogowe, klimatyzowane, posiadające udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w różnym stopniu - z ograniczeniami ruchu, słuchu czy wzroku. Więcej informacji o nowych tramwajach znajdziesz tutaj: Nowa Pesa będzie jeździć po Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl