wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Kierowcy
  4. Nowa ul. Popowicka otwarta po remoncie. Jest już w pełni przejezdna! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zakończył się remont fragmentu ulicy Popowickiej pomiędzy Milenijną a Starograniczną. Od czwartku, 29 grudnia 2022 roku, kierowcy jeżdżą wszystkimi pasami w obu kierunkach. Przebudowa jest oczywiście związana z układaniem linii tramwajowej przez Popowice – a to jedna z najważniejszych inwestycji do domknięcia w nowym roku. Zobaczcie najświeższe zdjęcia z ulicy Popowickiej!

Reklama

Kierowcy długo jeździli po placu budowy, ale to już koniec! Ulica Popowicka, na odcinku od Milenijnej do wiaduktu kolejowego nad Starogroblową, znów jest w pełni przejezdna w obu kierunkach.

Wyremontowane są jezdnie, przebudowane chodniki i przejścia dla pieszych. Jest nowa droga rowerowa. A co najważniejsze w kontekście tramwaju – jest torowisko, w dodatku częściowo zielone, czyli z roślinami pomiędzy szynami. Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach w galerii.

W nowym roku tramwajem przez Popowice

Remont Popowickiej to część budowy nowej trasy tramwajowej, która połączy istniejące torowiska przy ulicy Milenijnej i mostach Mieszczańskich. Tramwaj przez Popowice zacznie jeździć w 2023 roku.

Nowa trasa, o długości niespełna 4 kilometrów, przebiegnie przez ulice: Dmowskiego, Długą, Starogroblową i Popowicką.

Ważną częścią tej inwestycji była przebudowa skrzyżowania ulic Dmowskiego, Jagiełły i Mieszczańskiej. Teraz z ulicy Mieszczańskiej można wyjechać we wszystkich kierunkach.

Całe przedsięwzięcie kosztuje około 222 mln zł i jest dofinansowane z UE.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl