wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Święty Mikołaj z Kramatorska potrzebuje sprawnych sań. Wrocławianie zorganizowali zbiórkę

Wołają na niego Dziad Mróz. Kiedy wybuchła wojna, Mikołaj załadował żywnością stary, rozklekotany samochód pocztowy i pojechał na front. Od 10 miesięcy ewakuuje nim cywili. Zawozi także ludziom pomoc humanitarną. Jego samochód co chwilę się psuje. Wrocławska Fundacja Przyszłość dla Ukrainy UA Future chce kupić mu sprawne auto. Bo od niego zależy dziś życie setek osób.

- Chcemy kupić Mikołajowi nowy samochód. Jego stary, pocztowy gruchot już ledwo dyszy. Psuje się  niemal każdego tygodnia, nie zamykają się drzwi, trzeba je wiązać na sznurek. A Mikołaj z Kramatorska to wolontariusz, który codziennie dociera w najniebezpieczniejsze miejsca w Donbasie: do Bachmutu, Siewierska, pod Łyman, czy w okolice Izjum. Od początku wojny, niemal przez całą dobę komuś pomaga, głównie dzieciom. Dostarcza pomoc humanitarną, a także ewakuuje ludzi – pisze Piotr Kaszuwara, wrocławski dziennikarz i prezes fundacji UA Future.

Przed wojną Mikołaj był dyrektorem kopalni w Ługańsku. Po 2014 roku przeniósł się do rodzinnego Kramatorska. Jego mieszkanie w tym mieście zostało zniszczone podczas ostrzału. Częściowo udało mu się je odremontować. Dziś mieści się w nim punkt współpracujących z nim wolontariuszy.

Zrzutkę na sprawne auto dla Mikołaja z Kramatorska znajdziecie pod tym linkiem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl