wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Kolej Dużych Prędkości pojedzie z Wrocławia do Łodzi. Spotkanie informacyjne dla mieszkańców
Na zdjęciu pociąg, który zawiezie pasażerów z Wrocławia do Łodzi w ramach Kolei Dużych Prędkości Centralny Port Komunikacyjny
Na zdjęciu pociąg, który zawiezie pasażerów z Wrocławia do Łodzi w ramach Kolei Dużych Prędkości

W sierpniu 2022 roku spółka Centralny Port Komunikacyjny przedstawiła wariant nowego, niespełna 200-kilometrowego odcinka Kolei Dużych Prędkości. Linia ma połączyć Łódź, Sieradz i Wrocław. W czwartek, 20 października, w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Rybnickiej odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego mieszkańcy poznają wybrany do realizacji wariant inwestorski wraz z uzasadnieniem wyboru.

Reklama

Linia połączy Łódź, Sieradz i Wrocław, a po jej wybudowaniu czas podróży ze stolicy Dolnego Śląska do Łodzi skróci się do zaledwie godziny. Pierwsze roboty budowlane mają ruszyć w 2024 roku.

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców

Projekt linii realizowany jest na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o. o. przez konsorcjum firm: Multiconsult Polska Sp. z o.o., Arcadis Sp. z o. o., IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo Sp. z o. o. oraz Transprojekt Gdański Sp. z o. o.

W ramach III cyklu spotkań dla projektu Kolei Dużych Prędkości, firma Multiconsult Polska organizuje spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Celem jest przedstawienie mieszkańcom wybranego do realizacji wariantu inwestorskiego wraz z uzasadnieniem wyboru.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 października, o godz. 18.00 w Centrum Aktywności Lokalnej we Wrocławiu przy ul. Rybnickiej 39-41.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl