wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Budowa trasy autobusowo-tramwajowej na Jagodno - nie będzie wjazdu w Terenową
Koparka na budowie buspasa na Jagodno. Fot. WI
Koparka na budowie buspasa na Jagodno.

Jadąc od strony Bardzkiej nie będzie można na rondzie Wolnej Ukrainy skręcić w Terenową. Aby do niej dotrzeć, należy dojechać do Lutosławskiego, z niej skręcić w Granitową, aby po ponownym skręcie w prawo znaleźć się na Terenowej. Prace przy budowie wydzielonej trasy dla komunikacji miejskiej na Jagodno idą pełną parą.

Reklama

Teraz budowlańcy przecinają ul. Terenową. Muszą ją zamknąć, aby przebudować sieci podziemne i zbudować nowy układ drogowy na skrzyżowaniu ulicy Terenowej z ul. Bardzka i Buforową.

Wjazd na Terenową zamkną w piątek 17 listopada. Prace na tym odcinku planują zakończyć w styczniu przyszłego roku.

Tramwaj na Jagodno - pierwszy krok

Trasa na Jagodno jest projektowana tak, aby mogły po niej jeździć tramwaje. Ma odpowiednio dla nich zaprojektowane podłoże, geometrię, miejsce na słupy trakcyjne oraz przystanki. 

Dopóki jednak nie zostanie rozwiązany problem przecięcia torów tramwajowych z kolejowymi, trasa będzie tylko dla autobusów. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj:

Trasa na Jagodno i pętla z parkingiem

Trasa na Jagodno będzie miała 2,7 kilometra długości. Po drodze zaprojektowano pięć par przystanków. Powstaną na wysokości cmentarza przy Bardzkiej, na wysokości Terenowej, Konduktorskiej, Malinowskiego/Lutosławskiego (tu powstanie dodatkowy lewoskręt z Buforowej w kierunku Lutosławskiego) oraz Kopycińskiego.

Galeria zdjęć

Nowy przystanek wybudowany zostanie także za ul. Świeradowską w kierunku Jagodna. Pętla powstanie przy ul. Kajdasza, gdzie będzie również parking park and ride dla 57 aut oraz zadaszony parking dla rowerów.

Przedsięwzięcie kosztuje ponad 42 miliony złotych i jest dofinansowane z Polskiego Ładu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl