wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Trwa akcja rozdawania ulotek na ul. Zwycięskiej. Służby apelują o ostrożność na przejeździe kolejowym

Rozpoczął się rok szkolny 2022/2023, a to oznacza wzmożony ruch na wrocławskich ulicach. Jednym z miejsc, które codziennie odwiedzają tysiące kierowców, jest przejazd kolejowy na ul. Zwycięskiej. Nadzór Ruchu MPK Wrocław, Straż Miejska Wrocławia i Służby Ochrony Kolei poprzez akcję rozdawania ulotek przypominają tam o zasadach bezpiecznej jazdy.

Reklama

Akcja informacyjna skierowana do kierowców i pieszych wróciła na ul. Zwycięską wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. To kolejna tego typu inicjatywa w tym miejscu.

Co istotne, w czasie wakacji na ul. Zwycięskiej powstał nowy, dwukomorowy sygnalizator. Porządkuje on ruch i pozwala zapobiec sytuacjom, w których kierowcy wjeżdżają na przejazd kolejowy bez możliwości opuszczenia go w porę. Warto o tym pamiętać, bowiem jeszcze kilka tygodni temu był to duży i nagminny problem, który regularnie utrudniał życie pozostałym uczestnikom ruchu.

Zgodnie z deklaracjami PKP PLK, do końca roku sygnalizacja kolejowa zostanie zsynchronizowana z miejską.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl